3:3 razy 9.

Włókniarz Częstochowa pokonał w niedzielę na stadionie przy ul.Olsztyńskiej ekipę Mistrza Polski z Tarnowa 54:36. Spotkanie do 11 biegu było bardzo wyrównane, a częstochowianie swoje ‘show’ zaczęli dopiero w gonitwie 12. Mimo dosyć wysokiego zwycięstwa, częstochowianom nie udało się zdobyć oprócz punktów meczowych także punktu bonusowego (w Tarnowie Unia wygrała 55:35).

Fotorelacja z zawodów autorstwa Piotrka Bednarka >>TUTAJ<<

Kibice, którzy przyszli obejrzeć w drużynie z Tarnowa największe gwiazdy polskiego speedwaya, mogli się poczuć nieco zawiedzeni. W ekipie Mistrza Polski zabrakło bowiem Tony Rickardssona, Janusza Kołodzieja oraz Jacka Golloba. Mimo to, tarnowianie przez większość spotkania dotrzymywali kroku gospodarzom, a właściwie to odwrotnie. Włókniarze nie prezentowali bowiem porywającej formy i dopiero od 12 biegu zaczęli jeździć ‘swoje’.

W pierwszym biegu dnia pod taśmą stanęli Kamil Zieliński, Mateusz Szczepaniak, Paweł Hlib oraz Marcin Piekarski. Częstochowianie całkiem nieźle wystartowali i po pierwszym wirażu goście z Tarnowa zajmowali pierwszą i ostatnią pozycję. Młodzi częstochowianie nie zdołali jednak dowieźć do mety 3 punktów, bowiem Marcina Piekarskiego na dystansie wyprzedził Kamil Zieliński. Bieg drugi to popisowy występ pary Sullivan – Richardsson, która podwójnie wygrała z Marcinem Rempałom oraz Tomaszem Gollobem, któremu na trzeciej pozycji zdefektował motocykl. Częstochowianie już na starcie uciekli rywalom i bez żadnych problemów dowieźli do mety 5 punktów.

Bieg trzeci rozpoczął w Częstochowie maraton remisów. Para Ułamek – Drabik walczyła z Lukasem Drymlem oraz Stanisławem Burzom, który jechał w miejsce nieobecnego Jacka Golloba. „Seba” przez cztery okrążenia nękał atakami Drymla, jednak doświadczony Czech nie dał sobie odebrać zwycięstwa. Obaj zawodnicy po raz kolejny spotkali się w biegu 5. Dryml jechał w miejsce Janusza Kołodzieja, w ramach zastępstwa zawodnika, a jego partnerem był Tomasz Gollob. Tym razem role się odwróciły i na czele stawki znajdował się Ułamek, który wziął skuteczny rewanż za gonitwę trzecią.
Kolejne emocje czekały na kibiców w biegu siódmym, kiedy to pod taśmą ustawili się Nicholls, Sullivan, Hlib oraz Richardsson. Najlepiej wystartował Sullivan a tuż za nim podążał Scott Nicholls. Walkę o trzecią pozycję toczyli natomiast Hlib i Richardsson. W tym samym momencie, gdy Richardsson wysunął się przed młodego tarnowianina, ‘Sully’ stracił pierwszą pozycję na rzecz Nichollsa. Australijsko – angielska para z Włókniarz kolejne emocje zapewniła kibicom w biegu 9. Częstochowianie bardzo dobrze wystartowali i zaraz po starcie znajdowali się na prowadzeniu, jednak pojechali za szeroko i spadli na dwa ostatnie miejsca. Do walki o odzyskanie pozycji ruszył natychmiast Sullivan, który wyprzedził najpierw Marcina Rempale, a następnie Lukasa Drymla i znalazł się na czele stawki. Przed Rempałom znalazł się także Richardsson, jednak na początku 4 okrążenia Anglikowi posłuszeństwa odmówił motocykl. Kolejne dwie gonitwy odbyły się praktycznie bez historii i rozstrzygały się już na starcie. Dwukrotnie wygrywali częstochowianie – Ułamek i Sullivan, jednak na ostatnich pozycjach do mety dojeżdżali Drabik oraz Szczepaniak.

Przed rozpoczęciem 12 biegu, spiker zawodów zachęcił częstochowskich kibiców do gorętszego dopingu swojej drużyny. ‘Włókniarz’ niosące się z prawie 12tys. gardeł bardzo skutecznie podziałało na Ułamka i Drabika. Częstochowianie pokonali Golloba oraz Hliba i przerwali passę 9 biegów remisowych. Kibice kontynuowali doping, a Włókniarz kontynuował zwycięstwa. W ostatnim z biegów zasadniczych 5 punktów zdobyli Richardsson oraz Hancock i było już pewne, że częstochowianie tego meczu nie przegrają.
Biegi nominowane okazały się tylko dopełnieniem tego, co częstochowianie rozpoczęli w gonitwie 12. W biegu 14 wygrała para Richardsson – Ułamek, która pokonała Rempałe i Golloba, a w ostatnim biegu dnia triumfowali Sullivan i Hancock. Amerykanin punkty zawdzięcza jednak Drymlowi, któremu na drugim miejscu zdefektował motocykl.

W przerwach pomiędzy biegami na murawie stadionu prezentowały się dziewczęta z zespołu ‘Kontra’ z Częstochowy, które chyba już na stałe zagoszczą na stadionie przy ul. Olsztyńskiej.

Liczby meczu:
9: tyle biegów zakończyło się remisami
3: tylko tyle punktów w 5 startach zdobył Tomasz Gollob

Unia Tarnów
1.Tomasz Gollob 3+2 (d3,1*,1*,1,0)
2.Janusz Kołodziej ZZ
3.Stanisław Burza 1+1 (0,1*,-,-,-)
4.Lukas Dryml 11 (3,2,2,2,2,d2)
5.Scott Nicholls 10 (2,3,2,2,0,1)
6.Kamil Zieliński 1 (1,-,-,-,-)
7.Paweł Hlib 5+2 (3,1*,0,1*,0)
8.Marcin Rempała 5+1 (1,1,1*,1,1)

Włókniarz Częstochowa:
9.Ryan Sullivan 14 (3,2,3,3,3)
10.Lee Richardson 7+3 (2,1*,d3,2*,2*)
11.Sebastian Ułamek 14 (2,3,3,3,3)
12.Sławomir Drabik 3+2 (1*,0,0,2*)
13.Greg Hancock 14+1 (3,3,3,3,2*)
14.Mateusz Szczepaniak 2 (2,0,0,0,0)
15.Marcin Piekarski 0 (0)
16.Damian Romańczuk ns

Bieg po biegu
1. Hlib, Szczepaniak, Zieliński, Piekarski 2:4
2. Sullivan, Richardson, Rempała, Gollob (d3) 5:1
3. Dryml, Ułamek, Drabik, Burza 3:3
4. Hancock, Nicholls, Hlib, Szczepaniak 3:3
5. Ułamek, Dryml, Gollob, Drabik 3:3
6. Hancock, Dryml, Burza, Szczepaniak 3:3
7. Nicholls, Sullivan, Richardson, Hlib 3:3
8. Hancock, Nicholls, Gollob, Szczepaniak 3:3
9. Sullivan, Dryml, Rempała, Richrdson (d3) 3:3
10. Ułamek, Nicholls, Hlib, Drabik 3:3
11. Sullivan, Dryml, Rempała, Szczepaniak 3:3
12. Ułamek, Drabik, Gollob, Hlib 5:1
13. Hancock, Richardson, Rempała, Nicholls 5:1
14. Ułamek, Richardson, Rempała, Gollob 5:
15. Sullivan, Hancock, Nicholls, Dryml (d2) 5:1, 54:36

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *