Polonia Bydgoszcz – Włókniarz

W czwartek od godziny 18:00 Włókniarz Częstochowa walczyć będzie z bydgoską Polonią. Na stadionie przy ulicy Sportowej na pewno emocji nie zabraknie, bo jedni i drudzy są bardzo zmotywowani.

Częstochowianie po znaczącym zwycięstwie u siebie (pokonali Polonię 54-36) mają chęć na zdobycie nie tylko bonusa, ale całej puli punktów. Apetyty są duże i nastawienie optymistyczne, bo z meczu na mecz zawodnicy prezentują się coraz lepiej. Przede wszystkim Ryan Sullivan, do którego formy działacze i kibice mogli mieć zastrzeżenia na początku sezonu. Teraz w teamie Australijczyka sytuacja normuje się i solidnie zdobywa on punkty. Jego klubowi partnerzy Greg Hancock i Sebastian Ułamek powinni skutecznie rywalizować z silnymi u siebie bydgoszczanami. Nie wiadomo jak zaprezentuję się druga linia: Sławomir Drabik i Lee Richardson.

Zawodnicy Budlexu będą próbowali odrabiać straty poniesione w Częstochowie. Zdobycie bonusa może być jednak zadaniem zbyt trudnym, dlatego głównym celem jest po prostu wygrana. Tym bardziej, że zespół Zdzisława Ruteckiego nie może pozwolić sobie na kolejną porażkę na własnym torze (przegrali z Unią Tarnów). Solidni jeźdźcy jak Piotr Protasiewicz, Andreas Jonsson i Robert Kościecha będą za pewne liderować. Dużą rolę mogą odegrać szczególnie juniorzy: Jędrzejowski i Buczkowski, którzy w Bydgoszczy prezentują się bardzo dobrze. Tak jak w Częstochowie nie pewna jest druga linia zespołu.

Mecze tych obu drużyn elektryzują kibiców od lat. Są one na ogół trudne i pełne niespodziewanych zwrotów. Tym razem zapowiada się równie ciekawie, a kto wygra?? Miejmy nadzieję, że okaże się dopiero w ostatnim biegu.

Budlex Polonia Bydgoszcz:
9. Piotr Protasiewicz
10. Robert Sawina
11. Robert Kościecha
12. Krystian Klecha
13. Andreas Jonsson
14. Marcin Jędrzejewski
15. Krzysztof Buczkowski
16. Emil Sajfutdinow

Włókniarz Częstochowa:
1. Sebastian Ułamek
2. Sławomir Drabik
3. Ryan Sullivan
4. Lee Richardson
5. Greg Hancock
6. Christian Hefenbrock
7. Mateusz Szczepaniak
8. Marcin Piekarski

Początek spotkania – godzina 18.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *