Pogodził faworytów…

Zwycięstwem Adriana Miedzińskiego zakończyła się V edycja Gali Lodowej rozgrywanej w Częstochowie. To dość duża niespodzianka, ale „Miedziak” pogodził dwóch faworytów do wygranej: organizatora zawodów Sławomira Drabika oraz Sebastiana Ułamka.

Fotorealcja z imprezy autostwa Łukasza Kardynała >>TUTAJ<<

Turniej rozpoczął się od świetnego występu Michała Ciury. Wystrzelił spod taśmy i dowiózł zwycięstwo do mety. Szalejący za jego plecami Piotr Świderski próbował dogonić częstochowianina, ale na nic się zdały ataki. W drugim wyścigu dwaj wielcy faworyci Ułamek i Drabik spotkali się po raz pierwszy na torze. Lepszy okazał się Slammer. Pierwszą serię startów efektownie zakończył Adrian Miedziński. Pewnie dowiózł trzy punkty do mety i w oczach obserwatorów wyrósł do pozycji pretendenta do walki w finale.

W czwartym biegu kolejny raz fantastycznie ze startu wyszedł Michał Ciura. Zaciekle atakował jednak Drabik i młody żużlowiec został wyprzedzony. Tak zdekoncentrowała go utrata pozycji, że wkrótce znalazł się na końcu stawki. W wyścigu piątym swoją dobrą dyspozycję potwierdził Miedziński, a w szóstym Ułamek.

Początek trzeciej serii to znów znakomita postawa Ciury, który bez większych problemów poradził sobie z Jędrzejakiem, Czechowiczem i Pydzikiem. Fantastycznie w biegu ósmym wystartował Miedziński, który od razu uplasował się na czele stawki. W okolicach trzeciego miejsca był w tym momencie Drabik. Jednak chwila nieuwagi skończyła się uślizgiem Miedzińskiego i zerowym dorobkiem w biegu. Wyścig dziesiąty to kolejne zwycięstwo Sebastiana Ułamka.

Bieg dziesiąty raczej bez historii. Po raz kolejny jednak okazało się, że Michałowi Ciurze brak konsekwencji i po trójce znów zanotował zero. Swoje konto punktowe podreperował Miedziński, który wygrał. W dwunastym biegu Drabika i Ułamka pogodził Mirek Kowalik, który dzięki zwycięstwu zapewnił sobie miejsce w barażu.

Baraż szczęśliwie potoczył się dla Miedzińśkiego i Świderskiego. Finał był popisem umiejętności „Miedziaka”, który startując bez kompleksów pewnie zwyciężył w całych zawodach. Drugi na mecie był Ułamek, trzeci Drabik, a tuż poza podium wylądował Świderki.

Wyniki:
1. Adrian Miedziński (3,3,0,3) 9+3+3
2. Sebastian Ułamek (2,3,3,2) 10+2
3. Sławomir Drabik (3,3,3,1) 10+1
4. Piotr Świderski (2,2,2,1) 7+2+0
5. Adam Czechowicz (1,2,1,3) 7+1
6. Mirosław Kowalik (2,1,1,3) 7+d
7. Michał Ciura (3,0,3,0) 6
8. Rafał Osumek (1,1,2,2) 6
9. Tomasz Jędrzejak (1,2,2,0) 5
10. Piotr Dym (0,1,1,2) 4
11. Adam Pawliczek (d,0,0,1) 1
12. Sebastian Pydzik (0,0,0,0) 0

Bieg po biegu:
1. Ciura, Świderski, Osumek, Pydzik
2. Drabik, Ułamek, Jędrzejak, Dym
3. Miedziński, Kowalik, Czechowicz, Pawliczek (d)
4. Drabik, Czechowicz, Kowalik, Ciura
5. Miedziński, Jędrzejak, Dym, Pydzik
6. Ułamek, Świderski, Osumek, Pawliczek
7. Ciura, Jędrzejak, Czechowicz, Pydzik
8. Drabik, Osumek, Dym, Miedziński
9. Ułamek, Świderski, Kowalik, Pawliczek
10. Czechowicz, Dym, Świderski, Ciura
11. Miedziński, Osumek, Pawliczek, Jędrzejak
12. Kowalik, Ułamek, Drabik, Pydzik

Baraż: Miedziński, Świderski, Czechowicz, Kowalik (d)
FINAŁ: Miedzinski, Ułamek, Drabik, Świderski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *