ZKŻ Kronopol Zielona Góra – Złomrex Włókniarz Częstochowa

Już jutro w Zielonej Górze rozegrane zostanie awansem spotkanie 7. kolejki Ekstraligi Żużlowej pomiędzy tamtejszym ZKŻ Kronopol, a Złomrexem Włókniarzem Częstochowa. Pierwotnie mecz miał się odbyć 20. maja, jednak wtedy start w eliminacjach do Indywidualnych Mistrzostw Europy mają zawodnicy obu ekip – Sebastian Ułamek i Zbigniew Suchecki.

Zielonogórzanie po trzech porażkach na początku sezonu zajmowali pozycję outsidera, lecz po wygranych potyczkach na własnym terenie z Atlasem Wrocław i Unią Tarnów plasują się teraz na 7. pozycji. W zespole z Zielonej Góry startuje znany wszystkim częstochowskim kibicom Grzegorz Walasek, który razem z Piotrem Protasiewiczem będzie stanowić siłę ZKŻ-u. Ponadto dobrze w tym sezonie prezentują się Niels Kristian Iversen oraz Fredrik Lindgren i oni także będą się starać napsuć krwi częstochowianom. Barw „Myszki Miki” reprezentuje też Piotr Świderski, który w trakcie bieżącego sezonu został wypożyczony z Wrocławia do Zielonej Góry. Skład uzupełnią juniorzy, a mianowicie Grzegorz Zengota i Kevin Woelbert.

Częstochowskie „Lwy” po zwycięstwach nad Unią w Tarnowie i Atlasem Wrocław u siebie, zapowiadają walkę w jutrzejszym meczu o trzecią z rzędu wygraną. Sympatyków żużla w „Świętym Mieście” nie powinien zawieść Greg Hancock, który był najskuteczniejszym zawodnikiem podczas spotkania z Wrocławiem, gdyż wywalczył 14 punktów i jeden bonus. Wspierać go będą Sebastian Ułamek i Lee Richardson, którzy są ostatnio w dobrej formie. Kibice Włókniarza wierzą również na dobre występy Sławomira Drabika i Antonio Lindbaecka, którzy zaprezentowali się przyzwoicie w dwóch ostatnich spotkaniach. W drużynie spod Jasnej Góry dojdzie do jednej zmiany, Edwarda Kennetta zastąpi Lewis Bridger, dla którego będzie to drugi występ w polskiej lidze. Pierwszym młodzieżowcem w zespole będzie Mateusz Szczepaniak.

Czy żużlowcom z Częstochowy uda się zwyciężyć w Grodzie Bachusa? Przekonamy się o tym już jutro. Spotkanie sędziował będzie Wojciech Grodzki z Opola. Początek pojedynku zaplanowany jest na godzinę 19:30.

Awizowane składy:

Złomrex Włókniarz Częstochowa
1. Sławomir Drabik
2. Antonio Lindbaeck
3. Sebastian Ułamek
4. Lee Richardson
5. Greg Hancock
6. Mateusz Szczepaniak
7. Lewis Bridger
Trener: Piotr Żyto

ZKŻ Kronopol Zielona Góra
9. Fredrik Lindgren
10. Niels Kristian Iversen
11. Grzegorz Walasek
12. Piotr Świderski
13. Piotr Protasiewicz
14. Grzegorz Zengota
15. Kevin Wölbert
Trener: Jan Grabowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *