Ekstraliga: WKS Atlas Wrocław – Złomrex Włókniarz Częstochowa

W najbliższą niedzielę na Stadionie Olmpijskim we Wrocławiu w ramach 9. kolejki Ekstraligi Żużlowej odbędzie się spotkanie, w którym zmierzą się zespoły miejscowego Atlasu i Złomrexu Włókniarza Częstochowa. W pierwszym pojedynku tych ekip na Arenie Częstochowa górą byli gospodarze, pokonując drużynę gości 50:42.

Po zwycięstwie na swoim terenie z ZKŻ Kronopol Zielona Góra żużlowcy z Częstochowy do stolicy Dolnego Śląska jadą po zwycięstwo. Wrocławianie natomiast po blamażu z Unią Leszno(42:47) na własnym torze chcą za wszelką cenę wygrać w niedzielnej potyczce i odzyskać tym samym zaufanie swoich kibiców.

„Atlasowcy” do tego meczu przystąpią w najsilniejszym składzie z Jasonem Crumpem i Hansem Andersenem na czele. Ten pierwszy powraca do składu po kontuzji, odniesionej podczas Grand Prix Szwecji w Eskilstunie. W spotkaniu w ekipie miejscowych ujrzymy również Tomasza Jędrzejaka, który wystąpi w parze ze wspomnianym wcześniej Andersenem. O sile zespołu stanowić też będą dobrze prezentujący się w bieżącym sezonie na torach Ekstraligi Żużlowej Tomasz Gapiński oraz Keneth Bjerre. Parę juniorską tworzyć będzie Piotr Korbel z Chrisem Holderem.

Skład częstochowian z kolei wygląda ciekawie, bowiem nie ma w nim Grega Hancocka, jednak trudno przypuszczać, iż „Lwy” wystąpią bez swojego lidera, który wrocławski „owal” zna jak własną kieszeń. Amerykanin zastąpi prawdopodobnie 17-letniego Brytyjczyka – Lewisa Bridgera. Ponadto w drużynie Włókniarza zobaczymy także Sebastiana Ułamka i Sławomira Drabika, którzy reprezentowali barwy wrocławskiego klubu i będą chcieli pokrzyżować plany zawodnikom aktualnego mistrza Polski. Kibice Atlasu zobaczą również Antonio Lindbaecka. Popularny „Toninho” startował we Wrocławiu w 2005 roku. Wówczas odbył dwa występy w ekipie Atlasu, jednak nie mógł zaliczyć ich do udanych, gdyż wywalczył w sumie 9 punktów. Z numerem 3. na plastronie zobaczymy Anglika Lee Richardsona, który w tym tygodniu na torach szwedzkiej Elitserien i angielskiej Elite League zaprezentował się przyzwoicie. W meczu Elitserien zdobył 10 „oczek”, a w potyczce Elite League 8+1. Skład uzupełnią Mateusz Szczepaniak i Edward Kennett.

Początek spotkania o godzinie 19:00. Zawody sędziować będzie Tomasz Proszowski z Tarnowa. Transmisję z tego meczu będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport Extra.

Awizowane składy zespołów:

Złomrex Włókniarz Częstochowa:
1. Antonio Lindbaeck
2. Sławomir Drabik
3. Lee Richardson
4. Lewis Bridger (Greg Hancock)
5. Sebastian Ułamek
6. Mateusz Szczepaniak
7. Edward Kennett

WKS Atlas Wrocław:
9. Hans Andersen
10. Tomasz Jędrzejak
11. Kenneth Bjerre
12. Tomasz Gapiński
13. Jason Crump
14. Piotr Korbel
15. Chris Holder

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *