Marma PF Rzeszów – Złomrex Włókniarz Częstochowa

W najbliższą niedzielę odbędzie się mecz ostatniej (czternastej) kolejki rundy zasadniczej Ekstraligi Żużlowej. Mecz pierwotnie miał zostać rozegrany o godz. 19:00, jednak z powodu spotkania siatkówki kobiet w World Grand Prix Polska – Rosja godzina rozpoczęcia została zmieniona na godzinę 18:00.

Po 13. kolejkach oba zespoły mają zagwarantowany udział w fazie play-off, bowiem Marma w tabeli jest trzecia, a Włókniarz czwarty. Nie wiadomo jednak, na których miejscach znajdować się będą poszczególne ekipy po rozegraniu 14. kolejki.

Rzeszowianie przystapią do tego spotkania w najsilniejszym zestawieniu z Nickim Pedersenem na czele. Równie dobre występy powinni zaliczyć Rafał Dobrucki i Davey Watt, którzy podczas ostatniego spotkania w Zielonej Górze obok Duńczyka byli najlepszymi zawodnikami swojej drużyny. Nie wiadomo jak się spiszą Paweł Miesiąc i Maciej Kuciapa, którzy zawiedli na całej linii w meczu z ZKŻ-em. Pierwszy wywalczył trzy „oczka” i dwa bonusy, natomiast drugi nie zdobył żadnego punktu. Parę juniorską w zespole tworzyć bedą Andreas Messing i Marcin Leś.

Częstochowianie podobnie jak rzeszowianie w stolicy Podkarpacia zjawią się w najsilniejszym składzie. Liderem „Lwów” z pewnością będzie Greg Hancock, który w tym tygodniu na torach szwedzkiej Elitserien i polskiej Ekstraligi pokazał, że powraca do swojej dawnej formy. Wspierać go będzie Lee Richardson, który pokazuje ostatnio, że jest czołowym zawodnikiem częstochowskiej drużyny. O sile zespołu spod Jasnej Góry stanowić też bedą Lukas Dryml i Sebastian Ułamek. Wielką niewiadomą w drużynie gości jest to, jak się zaprezentuje w tym spotkaniu Sławomir Drabik, który na wyjazdach notuje bardzo słabe występy. Skład uzupełnią prawdopodobnie Mateusz Szczepaniak i Edward Kennett.

W pierwszym spotkaniu tych ekip w Częstochowie górą byli podopieczni Piotra Żyto, pokonując żużlowców z Rzeszowa 58:35. Jak będzie tym razem? Odpowiedź na to pytanie poznamy w niedzielę. Spotkanie sędziował będzie Wojciech Grodzki z Opola.

Przypuszczalne składy:

Marma Polskie Folie Rzeszów:
9. Davey Watt
10. Paweł Miesiąc
11. Scott Nicholls
12. Rafał Dobrucki
13. Nicki Pedersen
14. Andreas Messing
15. Marcin Leś

Złomrex Włókniarz Częstochowa:
1. Greg Hancock
2. Sławomir Drabik
3. Lee Richardson
4. Sebastian Ułamek
5. Lukas Dryml
6. Mateusz Szczepaniak
7. Edward Kennett

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *