Młodzieżowcy jadą do Poznania

Już dzisiaj o godzinie 18:00 w Poznaniu odbędzie 4. runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski grupy III. W zawodach wezmą udział drużyny z miast: Poznania, Częstochowy, Leszna i Ostrowa Wielkopolskiego.

W gr. III rozegrano dotychczas dwie imprezy MDMP, ponieważ planowana impreza w Ostrowie na 18. lipca z powodu nie sprzyjającej aury została przełożona na 13. września. Pierwszy turniej odbył się w Częstochowie, gdzie zwyciężyły miejscowe „Lwy”. Drugie zawody w ramach MDMP gr. III rozegrane zostały w Lesznie, gdzie podobnie jak w „Świętym Mieście” także wygrali gospodarze imprezy(leszczynianie). Po rozegraniu dwóch imprez na pierwszej pozycji w tabeli plasują się częstochowianie z dorobkiem 5 punktów. Na drugim miejscu znajdują się „Byki”. Trzecia lokata należy do poznaniaków, natomiast czwarta – ostrowian.

Siłę PSŻ-u stanowić bedą Daniel Pytel i Maciej Piaszczyński, którzy na pierwszoligowych torach jeżdżą bardzo dobrze.

Pomimo tego, iż częstochowianie nie awizowali pełnego składu na turniej w Poznaniu, na pewno będą chcieli podjąć walkę o zwycięstwo w zawodach. Liderem włókniarzy powinien być Mateusz Szczepaniak. Wspierać do będzie Borys Miturski. Ważne punkty dla drużyny powinien dorzucić również Marcin Piekarski.

Trzon leszczynian będą tworzyć Adam Kajoch, Mateusz Jurga oraz Robert Kasprzak. Skład uzupełnią Damian Baliński jr. i Paweł Ratajszczak.

Najmniejsze szanse na zdobycie jakichkolwiek punktów mają żużlowcy KM-u Intar Lazur Ostrów Wlkp., którego najmocniejszymi ogniwami są Sebastian Brucheiser oraz Marcin Liberski.

Awizowane składy drużyn:

PSŻ Milion Team Poznań:
1. Daniel Pytel
2. Piotr Dziatkowiak
3. Maciej Piaszczyński
4. Marcel Kajzer
17.

CKM Włókniarz Częstochowa:
5. Mateusz Szczepaniak
6. Borys Miturski
7. Marcin Piekarski
8.
18.

Unia Leszno:
9. Adam Kajoch
10. Mateusz Jurga
11. Damian Baliński jr.
12. Robert Kasprzak
19. Paweł Ratajszczak

KM Intar Lazur Ostrów:
13. Marcin Liberski
14. Sebastian Brucheiser
15. Piotr Szóstak
16. Karol Sroka
20. Michał Kryjom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *