Pierwsze sparingi AZS-u w poniedziałek i wtorek

W najbliższy poniedziałek i wtorek siatkarze Wkręt-metu Domex AZS Częstochowa rozegrają pierwsze przedsezonowe sparingi. Przeciwnikiem częstochowskich „Akademików” będzie drużyna Lokomotivu Charków.

W drużynie AZS-u zaszło kilka zmian. Z klubu odeszli: Bartosz Gawryszewski (Jadar Sport Radom) Michał Żuka (AZS Nysa), Adrian Patucha (Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle), a w trakcie sezonu 2006/2007 częstochowscy sternicy rozwiązali umowę z Riley’em Salmonem. W ich miejsce włodarze zakupili: Andrzeja Wronę, Krzysztofa Wierzbowskiego (obaj Legia Warszawa), Bartosza Janeczka (Gwardia Wrocław) oraz Wojciecha Gradowskiego (Resovia Rzeszów).

Najbliższy rywal częstochowian to czołowa drużyna ligi ukraińskiej. W bieżącym tygodniu zawodnicy Lokomotivu rozegrali dwa spotkania kontrolne z Jastrzębskim Węglem. W pierwszym meczu wicemistrzowie Polski zostali pokonani przez drużynę z Charkova 3:0. W drugim z kolei okazali się lepsi od Ukraińców, wygrywając 3:1.

W spotkaniach tych w ekipie częstochowskiej zabraknie Marcina Wiki i Piotra Gacka, którzy wraz z kadrą reprezentacji Polski przygotowują się do wrześniowych Mistrzostw Europy. Udziału w sparingach z Lokomotivem nie weźmie też Robert Szczerbaniuk, ponieważ we wtorek przeszedł zabieg wycięcia wyrostka.

Początek poniedziałkowego spotkania o 17:00. Nie jest jeszcze znana natomiast godzina rozpoczęcia drugiego pojedynku.

Wstęp na mecze jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *