Jastrzębie pokonane !

Szlagierowy mecz 5 kolejki PLS pomiędzy AZS Częstochowa, a Jastrzębskim Węglem odbył się dziś o godzinie 20.00 w Hali Polonia w Częstochowie. Jak wcześniej przewidywano przyciągnął on spora rzeszę fanów, którzy po pucharowych zwycięstwach „akademików”, czekali na pozytywne aspekty w ligowych potyczkach. Siatkarze spod Jasnej Góry spełnili oczekiwania fanów wygrywając w stosunku 3:1.

Pierwszy set przebiegał dość spokojnie i wyrównanie Na pierwsza przerwę techniczną gospodarze schodzili z 2- punktową przewagą punktową. Po przerwie nadal utrzymywaliśmy kilkupunktowa przewagę. Dopiero po 2 przerwie Jastrzębianie odrobili parę oczek. Prowadząc nawet 18:17, 20:19, 23:19 oraz 24:19. Nie oddali tej przewagi już do końca i w pierwszym secie wygrali 25:19.

W kolejnej partii do roboty wzięli się częstochowianie. Na przerwie technicznej posiadali już 4 punkty więcej niż przyjezdni. Przy stanie 9:5 dla podopiecznych Radosława Panasa w drużynie z Jastrzębia za Nikolaya Ivanova wszedł młody rozgrywający Łomacz. Cały czas gospodarze utrzymywali dużą przewagę. Trener Santilli recepty na poprawę gry swojego zespołu szukał w zmianach. Dlatego przy wyniku 16:9 Prygla zastąpił Kamiński, a przy 18:10 za Yudina wszedł Siezieniewski. Niestety nie pomogło to jastrzębianom w uzyskaniu korzystnego wyniku i ostatecznie przegrali tego seta do 17.

W kolejnych dwóch odsłonach AZS Częstochowa nie dała szans rywalom wygrywając obydwie partie. Trzecią po emocjonującej końcówce 18:16, a czwartą i osatnią 25:22. Podczas tych dwóch setów obie drużyny cały czas prowadziły bardzo równa walkę punkt za punkt. Oglądać mogliśmy wiele wspaniałych obron, bloków i ataków. Świetnie w zagrywce spisywał się Marcin Wika.

Zawodnikiem meczu został Krzysztof Gierczyński, kapitan „akademików”.

Już w następnej kolejce drużyna z Częstochowy walczyć będzie w Olsztynie, a następnie o ligowe punkty przyjedzie nam zmierzyć się z Płomieniem Sosnowiec, ponownie na własnym terenie.

AZS Częstochowa: Gierczyński Krzysztof, Gacek Piotr, Nowakowski Piotr, Stelmach Andrzej, Wika Marcin, Woicki Paweł, Janeczek Bartosz, Gradowski Wojciech, Billings Brook, Phillip Eatherton, Wierzbowski Krzysztof, Szczerbaniuk Robert

Jastrzębski Węgiel: Grzegorz Łomacz, Wojciech Jurkiewicz, Igor Yudin, Dawid Murek, Paweł Rusek, Evgeni Ivanov, Robert Rygiel, Michał Kamieński, Nikolay Ivanov, Paweł Siezieniewski