Mlekpol górą w derbach

Jak już wcześniej pisaliśmy we wczorajszych akademickich derbach górą okazali się goście z Olsztyna. Zawodnicy z Warmii i Mazur pokonali częstochowską drużynę w trzech setach. Zawodnika meczu wybrano Niemca- Andrae.

Fotorelacja ze spotkania>>TUTAJ<<

Już na początku pierwszego seta wiadomo było, że nie będzie to łatwa potyczka. Przekonaliśmy się o tym na pierwszej przerwie technicznej, kiedy traciliśmy do rywala 4 punkty. Dzięki dobrej grze Brooka Billings’a oraz atakom Marcina Wiki wyrównaliśmy 10:10. Niestety po drugiej przerwie technicznej to olsztynianie zaczęli seriami zdobywać punkty i pierwszy set padł ich łupem do 21.

W kolejnej partii dobre zagrania przeplataliśmy słabszymi momentami. Trener Radosław Panas wprowadził na boisko rezerwowych, m.in. Wojciecha Gradowskiego. Przy wyniku 17:20 po obu stronach siatki obserwowaliśmy piękną i długą wymianę. Podczas obrony piłki w bandę wpadł libero Mlekpolu- Richard Lambourne. Na szczęście zawodnikowi nic się nie stało. Dzięki szybkiej pomocy lekarza drużyny wrócił na parkiet. Po tej akcji na boisku pojawił się także Krzysztof Wierzbowski, a następnie Andrzej Stelmach. Nie uchroniło to nas jednak przed przegraną kolejnego seta, tym razem do 20.

Początek trzeciego seta był wyrównany. Na parkiecie pozostali Stelmach i Gradowski. Jednak to Olsztyn od remisu 11:11 przejął inicjatywę i konsekwentnie zdobywał punkty. W grze naszych zawodników widać było zmęczenie oraz zniechęcenie. Niestety nie udało się uniknąć dotkliwej porażki. Mecz skutecznym atakiem zakończył Andrae.

Już jutro w Hali Borynia w Jastrzębiu czeka nas kolejna, bardzo ciężka przeprawa. Choć ostatnie wyniki oraz postawa boiskowa naszych zawodników nie napawa optymizmem, miejmy nadzieję, że trzeci już w tym tygodniu mecz tym razem zaowocuje wygraną. Przypomnijmy, że w tamtym sezonie na trudnym terenie w Jastrzębiu wygraliśmy 3:2, po zaciętym pojedynku. Tym razem o wygraną będzie równie niezmiernie trudno.

AZS Częstochowa – AZS Olsztyn 0:3
(21:25, 20:25, 21:25)

AZS Częstochowa: Gierczyński, Nowakowski, Wika, Woicki, Billings, Szczerbaniuk, Gacek (libero), Gradowski, Stelmach, Wierzbowski

AZS Olsztyn: Tanik, Grzyb, Zagumny, Andrae, Szymański, Możdżonek, Lambourne (libero), Ruciak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *