Złomrex Włókniarz Częstochowa – Unibax Toruń

Już jutro na częstochowskim owalu odbędzie się szlagierowy pojedynek czwartej kolejki Speedway Ekstraligi, gdzie miejscowy Włókniarz podejmie drużynę vice mistrza Polski z roku 2007 – Unibax Toruń. Emocji na pewno nie powinno zabraknąć, bowiem oba zespoły są na ustach wszystkich kibiców i typowane do walki o złoty medal.

Ubiegłoroczny sezon drużyna gości zakończyła na drugim miejscu. Gorzej było z Włókniarzem, któremu udało się zająć tylko piąte miejsce.

Zarówno gospodarze jak i goście poczynili zmiany kadrowe w swoich drużynach, do Unibaksu dołączyli mi. Chris Holder i Hans Andersen(Sezon 2007 – Atlas Wrocław), natomiast wszyscy kibice żużlowej Polski wiedzą, że drużyna Włókniarza jest wzmocniona Nickim Pedersenem oraz dwójką Polaków – Michałem Szczepaniakiem, a także Tomaszem Gapińskim(Sezon 2007 – Atlas Wrocław). W tym spotkaniu spotkają się trzej zawodnicy, którzy w zeszłym sezonie bronili barw jednego klubu, a mowa tutaj o Atlasie Wrocław. Andersen, Gapiński i Holder dawali niejako wsparcie dla Jasona Crumpa, który zdecydował się pozostać w Atlasie. Już jutro ci zawodnicy spotkają się w meczu między sobą.

Ciekawa walka zapowiada się pomiędzy Duńczykami Nickim Pedersenem oraz Hansem Andersenem, którzy w inauguracji sezonu Grand Prix zajęli wysokie lokaty w Krsko odpowiednio Pedersen drugie natomiast Andersen trzecie. Nie można zapominać, że tam mogą pokazywać się ze wspaniałej strony i zachwycać kibiców swoją jazda jak i szybkością! Ale liga to liga jak przyznał Jason Crump w jednym z wywiadów „Polska liga jest jedną z najsilniejszych!” Tutaj zawodnicy mogą jechać o wiele słabiej, przykład: Tomasz Gollob miał być gwiazdą w Gorzowie. a jest średniakiem. Natomiast w Krsko pojechał bardzo dobrze! Zobaczymy, który tuner i mechanik spisze się na wysokości zadania, kiedy będą walczyć o ligowe punkty dla swoich drużyn.

W formie dobrej są na pewno Sebastian Ułamek i Nicki Pedersen, dołączyć powinien już Greg Hancock oraz najlepszy krajowy junior z Częstochowy – Mateusz Szczepaniak. W Toruniu powalczą Jaguś, Andersen, Kościecha, a także bardzo szanowany przez Częstochowę – Ryan Sullivan, który w zeszłą niedziele zwyciężył w turnieju Złomrex Cup połączonym z częstochowskim memoriałem. To nie wróży za dobrze.

Przygotowanie toru będzie bardzo ważne. Te, które było podczas niedzielnego turnieju bardzo różni się od ligowego. Nie zawsze tor pomaga zawodnikom w wygranej do tego dołożyć trzeba sprawny sprzęt, który zagwarantuje zawodnikowi dobry wynik w meczu.

To nie może się powtórzyć! Rok temu podczas spotkania obu drużyn w Częstochowie dwa duże punkty do klasyfikacji w walce o drużynowe Mistrzostwo Polski wywalczył Toruń. Do połowy spotkania punkty były na pograniczy remisu. jednak w drugiej części zawodów to właśnie torunianie zaczęli prowadzić i wygrali mecz w stosunku 54:39! Ognie – tak w skrócie można ocenić rok 2007 w wykonaniu Włókniarza na tej samej podstawie jak mecz z Toruniem. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy spowodowane było to tym, iż zawodnicy chcieli by manager drużyn odszedł, choć nie wiadomo czy to w ogóle prawda.

Tak było rok temu w Częstochowie:
Unibax Toruń 54
1. Wiesław Jaguś 10+2 (3,3,1*,1,2*)
2. Matej Zagar 7 (0,0,2,2,3)
3. Ryan Sullivan 12+1 (1,3,3,3,2*)
4. Adrian Miedziński 5+2 (d,1,2*,2*)
5. Robert Kościucha 12+1 (2,3,3,1*,3)
6. Alan Marcinkowski 0 (0)
7. Karol Ząbik 8 (3,0,0,2,3)

Złomrex Włókniarz Częstochowa 39
9. Lukas Dryml 5+1 (1*,2,1,-,1)
10. Sławomir Drabik 3+1 (2,1*,0,d)
11. Sebastian Ułamek 7 (3,2,0,2,0)
12. Lee Richardson 4+2 (2*,1*,1,0,0)
13. Greg Hancock 16 (3,2,3,1,6!,1)
14. Mateusz Szczepaniak 2+1 (1*,1,0,-,0)
15. Edward Kennett 2 (2,0)

Awizowane składy
Pod numerem 4. w ekipie przyjezdnych spodziewać się można Roberta Kościechy, natomiast na pozycji drugiego juniora ujrzymy Chrisa Holdera. W awizowanym składzie „Lwów” doszło do jednej zmiany. Mianowicie w miejsce Michała Szczepaniaka znalazł się Brytyjczyk Lee Richardson.

Unibax Toruń:
1. Wiesław Jaguś
2. Adrian Miedziński
3. Hans Andersen
4. Łukasz Lipiński
5. Ryan Sullivan
6. Damian Celmer

Złomrex Włókniarz Częstochowa:
9. Greg Hancock
10. Lee Richardson
11. Sebastian Ułamek
12. Tomasz Gapiński
13. Nicki Pedersen
14. Mateusz Szczepaniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *