Nie tylko treningi

Zawodnicy Rugby Club Częstochowa skupiają się nie tylko na celach stricte sportowych. W poniedziałek byli z wizytą w Garnku gdzie odwiedzili festyn zorganizowany dla podopiecznych Dziennego Domu Pobytu dla Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Częstochowie.

Nasi gracze ubrani w klubowe stroje, wyposażeni w piłki oraz wałek treningowy starali się zainteresować swoją dyscypliną sportu uczestników festynu. Najpierw Maciej Gnych opisał krótko na czym polega rugby i jaka jest jego geneza. Następnie „delegacja”, w skład której oprócz Gnycha weszli Mateusz Nowak, Jakub Mitek i Damian Majchrzak, a także dzielni działacze w osobach Katarzyny Sterny i Tomasza Ociepy zaprezentowała kilka elementów gry. W końcowej fazie pokazu z piłką do rugby, a także wałkiem do szarży, zapoznawali się niepełnosprawni.

W przerwie od zabaw ruchowych skorzystaliśmy z gościnności gospodarzy ośrodka, którzy uraczyli nas poczęstunkiem. Naszym przedstawicielom była także dana możliwość pracy przy kole garncarskim, na którym bezskutecznie usiłowali utworzyć jakiekolwiek naczynie. Swoje powołanie wydawał się w tym odnaleźć młynarz naszej drużyny, Damian Majchrzak.

Na koniec jedną z piłek, z podpisami uczestników wizyty, przekazano gospodarzom ośrodka. Spotkanie z częstochowskimi rugbistami przyniosło wiele radości niepełnosprawnym. Jak stwierdził jeden z opiekunów, będą oni mieli co wspominać przez kilka najbliższych dni, z czego niezmiernie się cieszymy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *