Półfinał IMŚJ w Rye House

W niedziele oprócz rundy kwalifikacyjne do cyklu GP 2009 odbędzie się inna prestiżowa impreza. Będzie to półfinał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, rozegrany zostanie w angielskim Rye House. Do finału awansuje pierwsza ósemka. Na liście startowej również nie brakuje „Lwów”, będą to Mateusz Szczepaniak oraz Anglicy, Tai Woffinden i Lewis Bridger. Oprócz „Szczepana” reprezentanci Polski to także Robert Kasprzak i Grzegorz Zengota.

Nie da się ukryć, że faworytem do triumfu jest Chris Holder, Australijczyk obecnie jest jednym z czołowych zawodników polskiej Speedway Ekstraligi. Równie mocny może być Tai Woffinden. To ze względu na fakt, iż na co dzień reprezentuje on miejscowy klub, ponadto jest rekordzistą toru. Zaraz po wyżej wymienionych liczyć będzie się drugi australijsko-angielski duet, są to Lewis Bridger i Troy Batchelor.
Pewni awansu powinni być również: Grzegorz Zengota, Morten Risager, Simon Gustafsson oraz Mateusz Szczepaniak. Z pewnością awans Szczepaniaka byłby satysfakcją dla częstochowskich kibiców. Sam zawodnik, wspomagany przez rady Woffindena, nie kryje, iż jego cel to awans. Warto dodać, że dla 21-letniego „Szczepana” będzie to ostatnia okazja do osiągnięcia sukcesu w światowym, juniorskim czempionacie.

Lista startowa:
1. Linus Ekloef
2. Max Dilger
3. Chris Holder
4. Robert Kasprzak
5. Kim Nilsson
6. William Lawson
7. Lewis Bridger
8. Tobias Busch
9. Ricky Wells
10. Mateusz Szczepaniak
11. Simon Gustafsson
12. Tai Woffinden
13. Troy Batchelor
14. Grzegorz Zengota
15. Morten Risager
16. Ludvig Lindgren
R1. Josh Auty
R2. Leon Madsen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *