Piłkarskie ostatki w trzeciej lidze. Dopóki piłka w grze…

W zbliżającą się sobotę, 7 czerwca zostanie rozegrana przedostatnia kolejka spotkań o Mistrzostwo trzeciej ligi w grupie trzeciej. W tej kolejce dojdzie do Hitowego pojedynku, w którym zmierzą się, ciągle jeszcze mający realne szanse na awans na zaplecze ekstraklasy, wicelider tabeli Raków Częstochowa z zajmującą jedno oczko niżej, Miedzią Legnica.

Sobotni rywale Rakowa, nie mają już szans na awans do pierwszej ligi, nie grozi im już też spadek. Tracą za to tylko trzy punkty do częstochowian i można przypuszczać, że będą próbowali się zbliżyć po sobotnim meczu. Takie rozwiązanie absolutnie nie może wchodzić w grę, ponieważ Raków ma ciągle realne szanse na awans do pierwszej ligi i musi sobotni mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść. Aby marzenie całego częstochowskiego światka piłkarskiego się ziściło, to w tych dwóch kolejkach, Raków musi odnieść dwa zwycięstwa i czekać na choć jedną porażkę lidera, GKP Gorzów Wielkopolski. Realne? Jak najbardziej, tylko zawodnicy muszą uwierzyć we własne siły drzemiące w nich samych. Nie przejmować się krytyką ani żadnymi docinkami wszystkowiedzących, tylko grać swoje! Najgroźniejsi rywale, czyli drużyna GKP Gorzów Wielkopolski w sobotę gra u siebie z Chrobrym Głogów. Będą to korespondencyjne pojedynki między Rakowem i GKP, bowiem włodarze Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej całą przedostatnią i ostatnią kolejkę zaplanowali na godzinę 17.00.

Sobotni przeciwnicy Rakowa Częstochowa, drużyna ASPN Miedzi Legnica w dotychczasowych 28 seriach spotkań, zgromadzili na swoim koncie aż 53 punkty i do prowadzącego wciąż GKP Gorzów Wielkopolski tracą 6 punktów a do Rakowa tylko trzy.
Podopieczni trenera Janusza Kubota na boiskach rywali spisują się wręcz rewelacyjnie!

Na wyjazdach „Miedzianka” zdołała uzbierać aż 30 punktów! Na ten dorobek składa się dziewięć zwycięstw, dwa remisy i tylko dwie porażki, odniesione jeszcze… w 2007 roku!
Ostatnią porażkę piłkarze legnickiej Miedzi odnieśli…25 sierpnia 2007 roku, przegrywając w Królewskiej Woli z tamtejszym Gawinem 1:2! Od tamtego czasu legniczanie prawie w każdym wyjazdowym meczu zdobywali komplet punktów, z rzadka tylko remisując.

Sobotni pojedynek będzie niewątpliwie hitem 29.serii spotkań. Trudno też wskazać faworyta tego spotkania. Wydaje się jednak, że to częstochowianie powinni też mecz wygrać chcąc się liczyć jeszcze w walce o awans. Raków w tym meczu będzie grał jak o życie, bowiem cały czas jeszcze jest nadzieja na to, że w ostatecznym rozrachunku to może My będziemy się cieszyć z awansu. To pokaże życie…Ciekawe jak potraktują to spotkanie legniczanie? Odpowiedź pozna każdy , kto wybierając się w sobotnie popołudnie na mecz. Początek pojedynku w sobotę 7 czerwca o godzinie 17.00. Drużynę gości będzie wspierała dość liczna grupa fanów przyjezdnych.

Tak było jesienią 2007 roku:
03.11.2007: ASPN Miedź Legnica – Raków Częstochowa 0:1, gol dla Rakowa: Maksymilian Rogalski 45’.

Zestaw Par 29.kolejki spotkań o Mistrzostwo III Ligi, Grupy III:
Wszystkie mecze o godzinie 17.00:

Lechia Zielona Góra – Rozwój Katowice
Walka Zabrze – Gawin Królewska Wola
Unia Kunice Żary – Koszarawa Żywiec
Polonia Słubice – MKS Kluczbork
Raków Częstochowa – Miedź Legnica
Skalnik Gracze – Arka Nowa Sól
Pogoń Świebodzin – Orzeł Ząbkowice Śląskie
GKP Gorzów Wielkopolski – Chrobry Głogów

Znalezione w sieci:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *