Podsumowanie 1.kolejki spotkań o Mistrzostwo II Ligi. „Falstart” Rakowa.

W miniony weekend została rozegrana pierwsza kolejka spotkań o Mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej. Było to także rozpoczęcie nowego sezonu po reorganzacji lig. Dawna trzecia ligi zmieniła nazwę na drugą i w niej pozostay tylko dwie grupy. Zachodnia( w której występuje m.in Raków Częstochowa) i wschodnia.


W Częstochowie, po zmianach kadrowych, Raków podejmował drużynę która w przerwie letniej także zmieniła swoje oblicze , mowa tutaj o zielonogórskiej Lechii. Na ten mecz biletów nie było i… nie było też tłumów. Warta odnotowania jest akcja zainicjowana przez fanów Rakowa, prowadzona coś na wzór ” Góry Grosza”, o dźwiecznej nazwie ” Czerwono- niebieski miedziak”. W trakcie całego meczu udało się zebrać fanom Rakowa 33,969 kg żółtego bilonu! Wielki szacunek!

Wszyscy Ci co przyszli mogli czuć dość duży niedosyt, bowiem jedni i drudzy zaprezentowali jeszcze chyba wakacyjną formę i nie było jakichś ” piłkarskich fajerwerków” w wykonaniu obydwu drużyn. Gra szła jak po „grudzie”. Ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami i ten wynik nie krzywdzi żadnej z drużyn.

W inauguracyjnej kolejce o Mistrzostwo drugiej ligi, na trybunach łącznie zasiadło 10350 widzów! Najwięcej kibiców pojawiło się na stadionie w Tychach, gdzie tamtejszy GKS w swoim drugoligowym debiucie podejmował Victorię Koronowo. Najmniej fanów futbolu zasiadło na stadionie w Królewskiej podczas meczu Gawina z Elaną. Czyżby Elana nie była aż takim magnesem?

Esencją każdego meczu są bramki. Tych w pierwszej kolejce spotkań strzelono tylko 16,ale tylko w 8 meczach( ponieważ mecz Pogoni Szczecin z Zagłębiem Sosnowiec został przełożony na 17 września z powodu remontu głównej płyty stadionu w Szczecinie). Średnia goli na mecz dała równe 2,0. Najwięcej goli strzelono w Policach, gdzie miejscowy Chemik uległ Nielbie Wągrowiec aż 2:5. Żadnego gola kibice nie obejrzeli na stadionach w Królewskiej Woli i Jarocinie.

We wszelkiego rodzaju statystykach liczą się także ilości kartek pokazanych przez arbitrów. Tych w pierwszej kolejce pokazano 24. I tylko koloru żółtego, tak więc wszystkie drużyny swoje mecze kończyły w komplecie.

Komplet wyników 1.kolejki spotkań o Mistrzostwo II Ligi Grupy zachodniej:

GKS Tychy – Victoria Koronowo 1:0
Polonia Słubice – Kotwica Kołobrzeg 1:0
Chemik Police – Nielba Wągrowiec 2:5
Czarni Żagań – Miedź Legnica 0:2
Gawin Królewska Wola – Elana Toruń 0:0
MKS Kluczbork – Zawisza Bydgoszcz 2:1
Jarota Jarocin – Unia Janikowo 0:0
Raków Częstochowa – Lechia Zielona Góra 1:1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *