Włókniarz Częstochowa-Stal Gorzów

Już jutro na „Arenie Częstochowa” odbędzie się kolejna runda Speedway Ekstraligi. Włókniarz Częstochowa przed własną publicznością zawalczy o punkty z nieobliczalną Stalą Gorzów z Tomaszem Gollobem na czele. Faworytem konfrontacji bez wątpienia są gospodarze. Przypomnijmy, że pierwszy mecz w Gorzowie wygrał Włókniarz w stosunku 40:50.

Pewne punkty „Lwów”
Po wygranej w Toruniu podopieczni Piotra Żyto są faworytem meczu. Zdaniem wielu zwycięska seria drużyny spod Jasnej Góry potrwa aż do końca rundy zasadniczej. Standardowo głównymi aktorami tego widowiska są uczestnicy cyklu GP, Nicki Pedersen i Greg Hancock. Bardzo dobrze spisuje się też Sebastian Ułamek. Najwidoczniej „Seba” zażegnał swoje kłopoty na dobre. W podobnej sytuacji jest Lee Richardson. Co prawda „Rico” nie punktuje na poziomie Ułamka, jednak jego punkty mogą zadowolić fanów Złomrex-u. Tym razem włodarze drużyny nie zdecydowali się na zastępstwo zawodnika za Tomasza Gapińskiego, dzięki temu szanse na zdobycz punktową dostał starszy z braci Szczepaniaków, Michał. Tradycyjnie już prowadzącym parę juniorską jest Mateusz Szczepaniak, jego partnerem będzie Borys Miturski.

Szanse gości
Prawdopodobieństwo wygranej przyjezdnych nie jest duże, ale podobne szanse dawano tydzień temu Włókniarzowi na triumf w Toruniu. Ponadto warto dodać, że Tomasz Gollob i spółka byli w stanie zremisować mecz wyjazdowy z Unią Leszno, pierwszym z pogromców „Aniołów”. Z pewnością swój poziom powinien podnieść Rune Holta który w równie ważnym meczu z wcześniej wspomnianymi „Bykami” zdobył zaledwie 3 punkty. Kolejnym zawodnikiem, który jest w stanie nawiązać równorzędną walkę z gospodarzami jest Szwed, Peter Karlsson. Niestety dla podopiecznych trenera Chomskiego w tym miejscu kończy sie lista „asów”, bowiem Paweł Hlib i Matej Ferjan zdecydowanie zawodzą w bieżącym sezonie. Para młodzieżowa to duet Adrian SzewczykowskiThomas Jonasson

Składy:

Stal Gorzów:
1. Tomasz Gollob
2. Paweł Hlib
3. Peter Karlsson
4. Matej Ferjan
5. Rune Holta
6. Adrian Szewczykowski

Włókniarz Częstochowa:
9. Sebastian Ułamek
10. Lee Richardson
11. Nicki Pedersen
12. Michał Szczepaniak
13. Greg Hancock
14. Mateusz Szczepaniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *