Do Częstochowy przyjeżdża Mistrz Polski!

Już w najbliższą niedzielę fani piłki nożnej w wykonaniu płci pięknej będą niezwykle usatysfakcjonowani. Otóż do Częstochowy zawita aktualny Mistrz Polski Kobiet, AZS Wrocław.

Wrocławianki są najbardziej utytułowaną drużyną spośród wszystkich występujących w tej klasie rozgrywkowej. W niedzielę częstochowianki za przeciwniczki będą miały aktualnego Mistrza Polski i zarazem obrońcę trofeum wywalczonego przed rokiem, drużynę AZS-u Wrocław. Wrocławianki są niezwykle utytułowaną drużyną. W klubowej gablocie stoją puchary za zdobycie aż ośmiokrotnie Mistrzostwa Polski oraz dwukrotnie Pucharu Polski. Natomiast w domach zawodniczek wiszą medale z najceinniejszego kruszcu wywalczone za ośmiokrotny „czempionat” w Polsce. Wrocławianki były także uczestniczkami elitarnych rozgrywek „ Champions League” kobiet.

Najlepszą snajperką drużyny naszych niedzielnych gości jest Anna Żelazko, która w rozpoczętym niedawno sezonie trzykrotnie pokonywała bramkarki drużyn przeciwnych. W tym sezonie gole nawet zaczęla strzelać nominalna bramkarka, Dominika Wylężek!

We wrocławiskim „teamie” występuję także bardzo dobrze znana częstochowskim kibicom, Karolina Bochra.
„Nomen omen” była zawodniczka ISD AJD Gola Częstochowa, a więc znająca drużynę częstochowianek „ od podszewki”.

W przerwie letniej w zespole, którego sternikiem jest Włodzimierz Seifryd a trenerem Jacek Tomalski doszło do sporych zawirowań kadrowych! Z drużyny, która w ubiegłym sezonie zajęła czwarte miejsce odeszło kilka znaczących zawodniczek. W ich miejsce postanowiono sprowadzić piłkarki, które występowały do tej pory w rezerwach częstochowskiego klubu oraz… sięgnąć po posiłki z uczelni Akademii Jana Długosza!

Studentki, które na codzień studiują wychowanie fizyczne będą także zawodniczkami ISD AJD Gola Częstochowa.

Niewątpliwie przed gospodyniami niedzielnego spotkania arcytrudne zadanie. Takie mecze jak ten niedzielny, właśnie pozwalają z reguły wykrzesać dodatkowe umiejętności ze słabszej drużyny i nie rzadko wznieść się na wyżyny. Napewno już w częstochowskiej drużynie jest pełna mobilizacja!

Patrząc realistycznie każde inne rozstrzygnięcie aniżeli zwycięstwo podopiecznych Wojciecha Basiuka, będzie sporego kalibru niespodzianką!

Mecz pomiędzy ISD AJD Golem Częstochowa i AZS-em Wrocław odbędzie się w najbliższą niedzielę, 24 sierpnia o godzinie 15.00 na Stadionie Rakowa. Wstęp jest wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *