Lwi pazur czy siła Byka?

Już w najbliższą niedziele na „Arenie Częstochowa” dojdzie do starcia gigantów. Z pewnością pojedynkiem na szczycie można nazwać konfrontację Włókniarza Częstochowa z Unią Leszno. Warto zauważyć, że „Lwy” to lider ligowej tabeli, a „Byki” natomiast są aktualnymi mistrzami kraju. Jak wiadomo mecze tych dwóch drużyn od pewnego czasu budzą wiele emocji.

Mistrz i pretendent
To będzie ostatnie spotkanie rundy zasadniczej, a zarazem hit kolejki. Od tej potyczki zależy, która drużyna przystąpi do części play-off jako lider. Jak do tej pory Włókniarz poległ zaledwie 2 razy (w Lesznie i z Toruniem u siebie- przyp. red.), podobnie jak drużyna z Leszna. Ponadto obie ekipy odniosły wyjazdowe zwycięstwa na faworyzowanym Unibax-em Toruń, Jednak to „częstochowskie” zaowocowało bonusem i z pewnością było bardziej spektakularne. Gospodarze jak na razie nie zremisowali żadnego, natomiast przyjezdnym zdarzyło się to na własnym torze z Caelum Stal Gorzów. Jeśli chodzi o zawodników to obie ekipy mogą pochwalić się swoimi liderami, bowiem Nicki Pedersen to najlepiej punktujący zawodnik Speedway Ekstraligi. Również w przypadku Leigh Adamsa można mówić o dobrej formie, mającej odzwierciedlenie w zdobyczach punktowych. Podsumowując powyższe fakty śmiało można użyć stwierdzenia, iż jest to zapowiedź lub jak kto woli przedsmak finału DMP.

„Lwy” bez „Gapy”
Po raz kolejny w składzie zabraknie kontuzjowanego Tomasza Gapińskiego. Popularny „Gapa” nadal jest niezdolny do jazdy, mimo to zapewne razem z trenerem postara się pomóc kolegom, aby Ci odnieśli kolejne, cenne zwycięstwo. Za Gapińskiego najprawdopodobniej zastosowane zostanie zastępstwo zawodnika. Tradycyjnie o sile częstochowskiego klubu stanowić będą wcześniej wspomniany Pedersen i Greg Hancock. Dobrą passę powinien kontynuować Sebastian Ułamek. Miejscowi kibice z pewnością będą liczyć także na będącego w coraz lepszej formie Lee Richardsona. Skład uzupełni junior, Tai Woffinden. Do tej pory nie wiadomo kto będzie drugim młodzieżowcem.

„Byki” bez osłabień
Podopieczni trenera Czernickiego do boju wyjadą w najsilniejszym składzie. Najwięcej problemów żużlowcom włókniarza powinien sprawić wspomniany już Leigh Adams. Równie mocny może okazać się Jarosław Hampel, który na „Arenie Częstochowa” wygrywał niejednokrotnie, a biegi z jego udziałem były pamiętane na długo. Co prawda duet Krzysztof KasprzakDamian Baliński nie jest tak mocny jak przed rokiem, jednak warto się obawiać tych zawodników. Niemal każdy zagorzały fan obu teamów pamięta o tym, że „Kasper” w zeszłym roku poprowadził Leszno do zwycięstwa w Częstochowie. Ostatnim z seniorów będzie Adam Schields. Natomiast parę młodzieżową stworzą Przemysław Pawlicki i (najprawdopodobniej) Jurica Pavlič.

Awizowane składy
Unia Leszno:
1. Leigh Adams
2. Adam Shields
3. Krzysztof Kasprzak
4. Damian Baliński
5. Jarosław Hampel
6. Przemysław Pawlicki

Włókniarz Częstochowa:
9. Sebastian Ułamek
10. Tomasz Gapiński
11. Greg Hancock
12. Lee Richardson
13. Nicki Pedersen
14. Tai Woffinden

Bilety:
normalny: 25 zł
ulgowy: 19 zł
sektor centralny: 35 zł
program: 3 zł

początek zawodów: 18.30
sędzia: Leszek Demski (Ostrów Wlkp.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *