Drugi dzień Memoriału Arkadiusza Gołasia

W niedzielę podczas kolejnych spotkań w ramach IV Memoriału Arka Gołasia boje stoczyły zespoły AZS Częstochowa i Antonveneta Padova oraz Skra Bełchatów i Aon hotVolleys Wiedeń.


O godzinie 15 w Hali Polonia do walki stanęli częstochowianie oraz Włosi. Mimo całkiem niezłej gry „akademikom” udało się „urwać” tylko jednego seta. W czwartej odsłonie byli bliscy przedłużenia walki o zwycięstwo. Niestety w końcówce więciej zimnej krwi wykazali Włosi i to oni cieszyli się z wygranej.

Domex Tytan AZS Częstochowa – Antonveneta Padova 1:3
(19:25, 25:20, 17:25, 27:29)

W drugim meczu Mistrzowie Polski z Bełchatowa po raz kolejny odnieśli zwycięstwo. Rywalom z Austrii oddali tylko jednego seta. Na parkiecie pojawił się Daniel Pliński, Bartosz Kurek oraz Piotr Gacek, którzy wczoraj w Kędzierzynie – Koźlu brali udział w barażach do Mistrzostw Europy.

PGE Skra Bełchatów – Aon hotVolleys Wiedeń 3:1
(25:16, 25:18, 22:25, 25:22)

Po zakończeniu spotkania nastąpiło podsumowanie turnieju. Najlepiej podczas imprezy zaprezentowała się Skra Bełchatów odnosząc dwa zwycięstwa. Każdy kapitan odebrał pamiątkowy pater z IV Memoriału. Wręczono również nagordy indywidualne. Tytuł najlepszego libero zawodów powędrował do nowego zawodnika na tej pozycji w częstochowskim AZS-ie, bo do zaledwie 18- letniego Pawła Zatorskiego. Było to jedyne wyróżnienie indywidualne dla naszego zespołu.

Najlepiej atakujący – Jakub Jarosz (PGE Skra Bełchatów)
Najlepiej blokujący – Matis Raeymakers (Antonveneta Padova)
Najlepiej przyjmujący – Stephan Antiga (PGE Skra Bełchatów)
Najlepiej rozgrywający – Miguel Angel Falsca (PGE Skra Bełchatów)
Najlepszy libero – Paweł Zatorski (Domex Tytan AZS Częstochowa)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *