Puchar Śląska za nami

W miniony weekend częstochowscy juniorzy uczestniczyli w dwudniowym wyjeździe szkoleniowym w Piekarach Śląskich, organizowanym przez Ślaski Związek Rugby. Pierwszego dnia wyjazdu, młodzi adepci rugby uczestniczyli w 2 treningach podnoszących umiejętności w i ukierunkowujących ich ku nowemu, nowoczesnemu rugby, w którym najważniejsza jest nie siła, lecz szybkość oraz spryt.

Natomiast w sobotę na kompleksie sportowym MOSiR Olimpia odbył się turniej rugby siedmioosobowego. W zawodach o Puchar Śląska uczestniczyło 6 ekip. Rugby Club Ruda Śląska, Biało-Czarni Bytom, Koliber Sosnowiec, RC Częstochowa, Dragonia Mosina, oraz drużyna składająca się z zawodników z Małopolski. Po rozlosowaniu grup, Częstochowianie trafili na Dragonię Mosina oraz Rudę Śląską. Po pewnie wygranym meczu z Mosiną 17:0, zawodnicy z Częstochowy ulegli 7:10 zaprzyjaźnionej ekipie z Rudy Śląskiej, która ostatecznie zdobyła I miejsce w sobotnich zawodach. Niestety, częstochowianie w 2 kolejnych meczach z Biało-Czarnymi Bytom oraz Kolibrem Sosnowiec również przegrali, choć pokazywali bardzo ładną grę, a co najważniejsze, nawiązywali wyrównaną walkę z późniejszymi medalistami turnieju.

Mimo dopiero 4 miejsca, wyjazd przyniósł istotne korzyści. Grupa młodych zawodników miała po raz pierwszy okazję uczestniczenia w prawdziwych zawodach i oprócz doświadczenia i ogrania wywieźli oni ze Śląska motywację, by ciężko pracować i poznawać kolejne arkana sztuki gry w rugby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *