Siódme zwycięstwo Golloba w Bydgoszczy?

Czy Tomasz Gollob potwierdzi swoją dominację na torze w Bydgoszczy w rozgrywkach Speedway Grand Prix? To pytanie z pewnością nurtuje każdego polskiego kibica, który mocno trzyma kciuki za najlepszego żużlowca, startującego z „Orłem” na piersi.

Jednym z głównych rywali popularnego „Chudego” będzie Nicki Pedersen, który pewnie zmierza w kierunku złotego medalu IMŚ. Żużlowiec Złomrexu Włókniarza Częstochowa na pewno będzie chciał także zrewanżować się Gollobowi za zeszłoroczną przegraną w GP Polski, kiedy to stanął na najniższym stopniu podium. Rywalizację o podium z wymienionymi wcześniej zawodnika nawiązać powinni Jason Crump oraz inny jeździec „Lwów” Greg Hancock, którzy w klasyfikacji generalnej zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

O jak najlepszy rezultat na pewno walczyć będzie Krzysztof Kasprzak. „Kasper” w ostatnich dwóch turniejach (w Malilli i Daugavpils) spisał się przyzwoicie, a rok temu uplasował się na drugiej pozycji w Grand Polski Polski. Z dziką kartą pojedzie Wiesław Jaguś, który dwa lata temu w bydgoskich zawodach wywalczył trzecią lokatę. Ostatnim z reprezentantów Polski (w czołowej szesnastce) będzie Rune Holta. Rezerwę toru natomiast stanowić będą Krzysztof Buczkowski i Maciej Janowski.

Czy Tomasz Gollob ponownie wygra Grand Prix w Bydgoszczy? O tym przekonamy się już dziś. Początek zawodów o 19:00. Transmisję „na żywo” przeprowadzi, jak zwykle, stacja Canal+ (już od godziny 18:30), a retransmisję – TVP Info (godz. 23:51).

Lista startowa:
1. (5.) Hans Andersen (Dania)
2. (16.) Wiesław Jaguś (Polska)
3. (12.) Niels Kristian Iversen (Dania)
4. (8.) Scott Nicholls (Wielka Brytania)
5. (3.) Jason Crump (Australia)
6. (9.) Chris Harris (Wielka Brytania)
7. (15.) Fredrik Lindgren (Szwecja)
8. (13.) Lukas Dryml (Czechy)
9. (14.) Krzysztof Kasprzak (Polska)
10. (1.) Nicki Pedersen (Dania)
11. (2.) Leigh Adams (Australia)
12. (6.) Greg Hancock (USA)
13. (4.) Tomasz Gollob (Polska)
14. (10.) Andreas Jonsson (Szwecja)
15. (11.) Bjarne Pedersen (Dania)
16. (7.) Rune Holta (Polska)

Rezerwa toru:
17. (17.) Krzysztof Buczkowski (Polska)
18. (18.) Maciej Janowski (Polska)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *