Przybliżamy sylwetkę sobotniego rywala Rakowa: MKS Nielba Wągrowiec.

Nielba Wągrowiec, polski klub piłkarski z siedzibą w Wągrowcu. Został założony w 1925 roku. Pełna nazwa to Miejski Klub Piłkarski Nielba Wągrowiec.

Barwy klubowe: żółto – czarne.


Przydomek drużyny: „ żółto- czarni”.

Klub z Wągrowca został założony w 1925 roku. Nieprzerwanie występował na czwartoligowym froncie. Czterokrotnie grała w barażach o awans do trzeciej ligi. Pierwszy Wagrowiczanie pokonali Wielima Szczecinek , jednak w wyniku reorganizacji rozgrywek nie danej jej było zagrać w trzeciej lidze. Kolejne dwie próby także się nie powiodły. „ Żółto- czarni” przegrali kolejno mecze barażowe z Kanią Gostyń i Jarotą Jarocin. Co nie udalo się poprzednimi razy, udało się w sezonie 2006/2007. Klub z Wągrowca został mistrzem czwartej ligi, grupy Wielkopolskiej Północnej i otrzymała prawo gry w barażu o awans do trzeciej ligi. Przeciwnikiem Wągrowczan był Piast Kobylin. Nielba okazała się zwycięska w tym pojedynku i po raz pierwszy w historii klubu awansował do trzeciej ligi.
Największym sukcesem w historii jest jednak zajęcie trzeciego miejsca na tym szczeblu rozgrywek W rozgrywkach Pucharu Polski w tym roku zespół z Wągrowca wyeliminował Śląsk Wrocław. Nielba wygrała 1:0. Mecz odbył się 27 sierpnia 2008 roku.

Kadra MKS Nielby Wągrowiec na rundę jesienną sezonu 2008/2009:

Bramkarze: Bartosz Deręgowski (85), Marcin Kin (90), Mikołaj Wicher (88).

Obrońcy: Łukasz Iskrzyński (89), Tomasz Jarzembowski (84), Bartosz Kotarski (86), Damian Zieniuk (77).

Pomocnicy: Artur Bartkowiak (82), Jacek Figaszewski (83), Przemysław Fillinger (79), Wojciech Gąsiorowski (84), Bartosz Kotarski ( 86), Krzysztof Gryszczyński (82), Patryk Halaburda (78), Maciej Klawiński (85), Rafał Leśniewski (85), Tomasz Nawrot (81), Sławomir Riebandt (88),

Napastnicy: Maxwell Kalu ( Nigeria, 76), Roman Maciejak (88), Tomasz Mikołajczak (87), Maciej Piątek ( 80), Tomasz Suski (88), Mateusz Witomski (88).

Trener: Krzysztof Knychała.

Przybyli:
Bartosz Deręgowski- Chemik Bydgoszcz
Marcin Kin- Polonia Chodzież
Wojciech Gąsiorowski- Mieszko Gniezno
Tomasz Nawrot- Mieszko Gniezno
Sławomir Riebandt- Lech Poznań ME*
Maxwell Kalu- Mieszko Gniezno
Roman Maciejak – Zdrój Ciechocinek
Tomasz Suski – Łada Biłgoraj
Bartosz Kotarski – Warta Poznań
Maciej Piątek – Obra Kościan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *