3:0 z Bułgarami

W IV kolejce Ligi Mistrzów zawodnicy Domexu Tytan AZS Częstochowa pokonali drużynę CSKA Sofia 3:0. Jest to kolejny krok w stronę awansu do 1/8 Ligi Mistrzów.

Set pierwszy to zdecydowane zwycięstwo częstochowian. Na pierwszą przerwę techniczną, po bardzo dobrej grze, zawodnicy AZS-u zeszli z trzypunktowym prowadzeniem, potem było już tylko lepiej. Coraz lepsze przyjęcie i ataki, jak również asy serwisowe po stronie Akademików, doprowadziły do regularnego powiększania się przewagi nad gośćmi. Set zakończył się wynikiem 25:13.

Set drugi zaczął się od bloku siatkarzy Sofii. Do pierwszej przerwy technicznej akcje toczyły się punkt za punkt (8:7 dla AZS-u). Cały czas utrzymywał się wynik na granicy remisy, jednak to Bułgarzy pierwsi wysunęli się na dwupunktowe prowadzenie. As serwisowy Zbyszka Bartmana i dobra akcja ponownie wyrównały stan punktowy, na drugą przerwę zeszliśmy z jednym oczkiem mniej od przeciwników. Wojtek Gradowski obił blok i wyprowadził naszą drużynę, na pierwsze w tym secie, prowadzenie. Częstochowianie wrócili do gry i odskoczyli przeciwnikom na 20:17. Wojtek Gradowski posłał piłkę przy serwisie w dziewiąty metr boiska (23:19). Błąd bułgarskich zawodników doprowadził do piłki setowej dla siatkarzy spod Jasnej Góry. Efektownie drugiego seta zakończył Zbyszek Bartman (25:20).

Ostatni set to bardzo dobra gra naszego zespołu, as Zbyszka Bartmana (2:1). Dobre zagrywki Andrzeja Wrony i ataki Akademików wyprowadziły nas na prowadzenie. Na pierwszą przerwę techniczną Akademicy schodzili prowadząc 4 punktami, a tuż po niej Smilen Mlyakow zaserwował prosto w boisko. Bułgarski zespół nie zaprezentował zbyt wysokiego poziomu, nam wychodziły prawie wszystkie akcje. Podwójny blok Piotra Nowakowskiego i Andrzeja Stelmacha spowodował, że trener Sofii wziął czas dla swojej drużyny. Na drugą przerwę techniczną zawodnicy zeszli po asie serwisowym Zbyszka Bartmana (16:9). Po przerwie kolejna zagrywka Zbyszka prosto w boisko. Znakomite przyjęcie po stronie częstochowskiej. 20 punkt zdobywają kolejnym blokiem Piotrek Nowakowski i Andrzej Stelmach, potem zaraz następny blok Piotrka (21:13). 25:16 częstochowianie wygrali trzeciego seta.

Domex Tytan AZS Częstochowa : CSKA Sofia – 3:0 (25:13, 25:20, 25:16)