Oświadczenie prezesów speedway ekstraligi.

Prezesi wszystkich ośmiu klubów CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi podpisali się pod oświadczeniem w sprawie działań zmierzających do stworzenia rynku pracy dla zawodników i tym samym obniżenia stawianych przez nich żądań finansowych.

Oświadczenie:

W związku z nadchodzącym okresem recesji gospodarczej i rosnącymi w coraz szybszym tempie żądaniami płacowymi zawodników istnieje poważne niebezpieczeństwo głębokiego kryzysu finansowego w polskim żużlu włącznie z możliwością zawieszenia rozgrywek ekstraligi w sezonie 2010.

W tej sytuacji podczas Walnego Zgromadzenia Wspólników CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi postanowiliśmy podjąć stanowcze kroki zmierzające do uzdrowienia finansowego rozgrywek. Przygotowywany jest obecnie taki zapis regulaminowy na sezon 2010, aby powstał rynek pracy adekwatny do sytuacji gospodarczej i realnych możliwości finansowych klubów Ekstraligi Żużlowej. Jego skutkiem będzie brak miejsc pracy w klubach ekstraligi dla określonej liczby dobrych i średniej klasy zawodników, co winno skutkować zdecydowanym obniżeniem stawek przy podpisywaniu kontraktów.

Jesteśmy w tym działaniu całkowicie zdeterminowani, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że alternatywnego rozwiązania nie ma, jeśli chcemy utrzymać rozgrywki polskiej ekstraligi na obecnym poziomie i działać dla dobra polskiego żużla.

Prezesi klubów
CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi

źródło: SpeedwayEkstraliga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *