Uczestnicy Piłkarskiej Gwiazdki: Radosław Gilewicz i Tomasz Hajto.

W naszym trzecim już odcinku prezentującym sylwetki zawodników, którzy wystąpią podczas tegorocznego Piłkarskiego Turnieju Gwiazdkowego : Złoty Potok Cup 2008″ , są : Radosław Gilewicz oraz Tomasz Hajto .

Radosław Gilewicz urodził się 8 maja 1971 roku w Chełmie Śląskim. Na piłkarskich boiskach występował w roli nominalnego napastnika. Jest byłym reprezentantem Polski .

Większość swojej piłkarskiej kariery spędził, grając na boiskach w Austrii. Reprezentował takie kluby jak: Austria Wiedeń, z którą zdobył dwa razy Mistrzostwo Austrii i raz Puchar Austrii , FC Wacker Tirol , z którym zdobył trzykrotnie mistrzostwo Austrii i w barwach tego klubu, został królem strzelców ligi austriackiej w sezonie 200/2001 oraz został także piłkarzem roku w Austrii w 2000 roku. W sezonie 1996/1997 Radosław Gilewicz występował na boiskach niemieckiej bundesligi. Z VFB Stuttgart zdobył wówczas Puchar Niemiec.

Były to Jego największe sukcesy w karierze piłkarskiej. Oprócz wyżej wymeinionych klubów, Radosław Gilewicz występował jeszcze w : GKS-ie Tychy , Ruchu Chorzów , FC Sankt Gallen , Karlsruher SC , SV Pasching oraz na zakończenie swojej kariery piłkarskiej w Polonii Warszawa .

Tomasz Hajto , urodził się 16 października 1972 roku w Makowie Podhalańskim. Na co dzień występuje na pozycji obrońcy. Jest byłym reprezentantem Polski oraz członkiem Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski.Słynie z dalekich wyrzutów z autu, precyzyjnych długich podań oraz znakomitych strzałów z dystansu. Jego gol strzelony w sezonie 2007/08 Polonii Bytom z 60 metrów przeszedł do historii jako jeden z najpiękniejszych goli w Orange Ekstraklasie .

Tomasz Hajto swoją jakże bogatą piłkarską karierę zaczynał w MKS Halniak Maków Podhalański. Następnie grał w Góralu Żywiec. Od 1991 roku kolejne dwa i pół sezonu grał w Hutniku Kraków. W sezonie 1993/94 przeszedł do Górnika Zabrze , gdzie występował przez cztery lata. Kolejną drużyną którą Tomasz Hajto reprezentował był zespół z Niemiec – MSV Duisburg . Po trzech sezonach stał się piłkarzem FC Schalke 04 Gelsenkirchen , gdzie w dwóch pierwszych latach z klubem zdobył Puchar Niemiec. Zdobył też tytuł wicemistrza Niemiec oraz tytuł najlepszego piłkarza Schalke w Lidze Mistrzów. Wraz z Tomaszem Wałdochem stworzyli jedną z najlepszych formacji obronnych w Bundeslidze.

W sezonie 2004/05 występował w barwach 1. FC Nürnberg . Po odejściu z Norymbergi Tomasz Hajto udanie zaprezentował się na testach w angielskim spadkowiczu z Premier League – Southampton F.C. i został pozyskany przez klub. Po pół roku przeniósł się do Derby County . W 2006 podpisał kontrakt z klubem Orange Ekstraklasy ŁKS Łódź jako piłkarz i menedżer. Jako działacz ŁKS-u sprowadził do klubu swojego przyjaciela Tomasza Kłosa . Duet dwóch Tomków: Hajto – Kłos, sprawdzony wiele razy w reprezentacji Polski, miał stanowić formację obronną nie do przejścia, jednak niepewna sytuacja finansowa ŁKS-u skłoniła Hajtę do odejścia. 1 lipca 2007 roku podpisał 2-letni kontrakt z Górnikiem Zabrze. Aktualnie jest zastępcą kapitana (Jerzego Brzęczka) tego klubu.

W Reprezentacji Polski , Tomasz Hajto rozegrał 62 mecze i strzelił w nich 6 goli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *