Zabójcza druga kwarta

Wygrana przez AZS AJD 18:8 druga kwarta w głównej mierze przesądziła o losach spotkania z UKS-em Żeromski. Akademicy wygrali ostatecznie 69:63. Gorsi nie okazali się zawodnicy Politechniki, którzy ograli na własnym terenie drużynę Konopisk.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się od punktów dla „Żeromskiego” zdobytych przez Marcina Pałasza, który zdobył ich aż 10 w tej części meczu. Obie drużyny prezentowały agresywną i szczelną obronę. Zarówno gospodarze jak i goście zdobywali punkty, kosz za kosz. Znakomicie zaprezentował się Rafał Szulc, który trafił trójkę i zdobył 7 punktów w pierwszej kwarcie. Na uwagę zasłużył również Rafał Szymala, który skutecznymi kontrami powstrzymał koszykarzy UKS od zwiększenia przewagi. W drużynie przyjezdnej, tylko Marcin Pałasz i Rafał Nenart zdobywali punkty. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 18:15 dla KU AZS AJD.

Druga odsłona wtorkowego spotkania ukazała potencjał młodego pokolenia akademików. Dobra gra w obronie spowodowała wiele strat i niemoc w ataku drużyny gości. Na chwile przed przerwą, widoczna była dekoncentracja i brak zorganizowania w szeregach koszykarzy UKS. Na tablicy wyników było 36:23 dla KU AZS AJD Częstochowa. Po dwóch kwartach, Rafał Szymala miał 10 oraz Rafał Szulc i Łukasz Frej mieli po 7 punktów. W drużynie gości, Marcin Pałasz miał 12 punktów a Rafał Nenart i Piotr Przymęcki schodzili do szatni z cztero punktowym dorobkiem na swoim koncie.

Trzecia kwarta nie okazała się dobiciem leżącego, lecz wolnym podnoszeniem z kolan zawodników UKS. Zawodnicy przyjezdnych w końcu współpracowali ze sobą, co było widoczne poprzez asysty i wynik, w 6 minucie III kwarty było 41 : 33 dla AZS AJD. Niestety kilka prostych błędów przy wyprowadzeniu piłki i szybkie kontry perfekcyjnie wykończone przez Rafała Szymalę spowodowały ponownie, wysokie prowadzenie gospodarzy do stanu 53 : 37.

Ostatnia odsłona wtorkowego spotkania pomiędzy KU AZS AJD Częstochowa a UKS Żeromski Częstochowa, przyniosła nieoczekiwane zmiany. Podopieczni Renaty Owusu za bardzo uwierzyli, iż wynik tego meczu jest już przesądzony i nie byli do końca skoncentrowani. Dzięki takiej postawie gospodarzy, nareszcie skuteczni w tej fazie spotkania zawodnicy Żeroma wykorzystywali każdą nadarzającą się okazję by zdobywać punkty i chociaż częściowo udało im się zniwelować straty z poprzednich trzech odsłon. Czwartą kwartę goście wygrali 26 : 16, co daje nadzieje na lepszą grę w przyszłości i wynik w rewanżowym spotkaniu na trudnym terenie jakim niewątpliwie jest sala gimnastyczna przy al. Niepodległości.

AZS AJD – UKS Żeromski 69:63 (18:15; 18:8; 17:14; 16:26

AZS AJD:
Ł. Frej 21 (1), R. Szymala 20, R. Szulc 10 (2), M. Żyła 10, P. Filak 2, M. Gołda 2, J. Król 2, K. Łaszewski 2, P. Musiał 0, M. Stemler 0, B. Trzęsiok 0

Żeromski:
M. Pałasz 19, Ł. Wiaderek 11, R. Nenart 10, A. Mojsa 8(2), J. Cykowski 7, P. Przymęcki 4, J. Cwalina 2, Ł. Piech 2, Ł. Myrda 0, P. Sztonder 0

Autor: Arek Mojsa

Politechnika Częstochowska – GZOKSTiP Konopiska 64:54 (12:11; 17:19; 13:14; 22:10)