Relacja LIVE ze sparingu: GKP Gorzów Wielkopolski – Raków Częstochowa !


GKP Gorzów Wielkopolski
6:0
Raków CzęstochowaSkłady drużyn

GKP Gorzów Wielkopolski:
Jakowlec (testowany) – Truszczyński (testowany), Kozioła, Więckowski, Ziemniak, Michalski, Maliszewski, Kaczmarczyk, Szczurek, Szałas, Ifi (testowany)

II połowa: Jakowlec (79’ Zator) – Truszczyński, Jakosz, Petrik, Cieciura, Szałek, Smig, Sawala, Łukasiewicz, Sunday, Drozdowicz.

Trener: Mieczysław Broniszewski

Raków Częstochowa:
Siwy – Gerega, Jankowski, Żebrowski, Kowalczyk, Orzechowski, Lenartowski, Rogalski, T. Foszmańczyk, Bański, Wróblewski (testowany).

II połowa: Pyskaty – G. Sieradzki, Nogal, Staśkiewicz, Mastalerz, Marczyk, Gliński, Wosiewicz (testowany), Witczyk, Korytkowski, P. Sieradzki.

Trener: Leszek Ojrzyński

Sędzia główny: Adam Bukowski (Świdnica)

Rozpoczęcie meczu

4’ – Strzał Rogalskiego broni bramkarz z Gorzowa, dobitka Bańskiego i znów dobra interwencja Jakowleca, piłka wychodzi na rzut rożny.

10’ – Strzał testowanego Macieja Truszczyńskiego z 15 metrów w lewy róg bramki. 1:0 dla GKP !

15’ – Pierwszy kwadrans należał zdecydowanie do drużyny z Gorzowa Wielkopolskiego, co zaowocowało trafieniem w 10 minucie meczu.

20’ – Niecelny strzał Mateusza Orzechowskiego.

23’ – Ładna akcja Piotra Bańskiego, który odgrywa na wysokości pola karnego do Maksymiliana Rogalskiego, uderzenie na bramkę, Jakowlec sparuje piłkę na rzut rożny.

40’ – Szałas wrzuca z lewego narożnika boiska… nieudana interwencja Żebrowskiego i jest 2:0!

45’ – Strzał z rzutu wolnego Maliszewskiego broni Siwy, piłka wychodzi na rzut rożny. Koniec pierwszych 45 minut.

Przerwa

Druga połowa

46’ – Raków wyszedł w składzie: Pyskaty – G. Sieradzki, Nogal, Staśkiewicz, Mastalerz, Marczyk, Gliński, Wosiewicz, Witczyk, Korytkowski, P. Sieradzki

GKP wyszedł w składzie: Jakowlec – Truszczyński, Jakosz, Petrik, Cieciura, Szałek, Smig, Sawala, Łukasiewicz, Sunday, Drozdowicz

48’ – trzecia bramka dla GKP strzelcem Drozdowicz!

65’ – po trzeciej bramce dla Gorzowian, spadło tempo meczu, walka toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

67’ – zamieszanie w polu karnym częstochowskiego Rakowa, do piłki dopada Drozdowicz i strzałem w okienko zdobywa swoją druga bramkę w tym spotkaniu. 4:0 !

70’ – trzy minuty później znów podwyższenie dla GKP, tym razem na listę strzelców wpisał się Cieciura !

Na zgrupowaniu w Dzierżoniowie jest obecnych czterech piłkarzy Rakowa, którzy ze względu na drobne urazy nie występują dziś w spotkaniu są to: Mateusz Bukowiec, Miłosz Bielecki, Michał Bruś i Mateusz Zachara.

79’ – ładna akcja GKP, dobre podanie ze środkowej strefy boiska do Drozdowicza, ten doskonale znajduje w polu karnym Ibrahima Sundaya, który płaskim strzałem po ziemi, w lewy róg zdobywa 6 bramkę.

79’ – Zmiana w ekipie GKP, w miejsce ukraińskiego bramkarza Jakowleca wchodzi Zator.

81’ – Przygniatająca przewaga Gorzowian w polu karnym szaleje Sunday.

90’ – Koniec spotkania. Raków przegrywa w swoim drugim meczu kontrolnym 6:0!

Pierwsza połowa to wyrównana gra w środkowej części boiska, na uwagę zasługuje dobra postawa Tomasza Foszmańczyka, który starał się skonstruować kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. Jednak to ekipa z Gorzowa Wielkopolskiego schodziła na przerwę prowadząc 2:0, po bramce Truszyńskiego w 10 minucie i samobójczym trafieniu Żebrowskiego z 40 minuty.

Druga odsłona to już całkowita dominacja GKP. Duet Sunday – Drozdowicz, praktycznie bezkarnie wdzierał się w pole karne Rakowa. Częstochowianie nie stworzyli sobie w tej części meczu praktycznie żadnej sytuacji strzeleckiej, ich ataki były chaotyczne i skutecznie rozbijane przez defensywe gorzowian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *