Wyrównany mecz Rakowa.

Raków Częstochowa w swoim pierwszym tegorocznym, oficjalnym meczu towarzyskim uległ PGE GKS-owi Bełchatów 0:1 w spotkanu rozegranym na sztucznym boisku w Bełchatowie.


Częstochowianie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, przez większość spotkania nie ustępując umiejętnościami piłkarskimi, piątej drużynie ekstraklasy.

Początek spotkania to wyrównana gra obydwu drużyn. Pierwszy groźny strzał na bramkę Kozika w 20 minucie Piotr Bański, lecz bramkarz bełchatowian z najwyższym trudem sparował futbolówkę na rzut rożny. W 43 minucie znów było gorąco pod bramką podopiecznych Rafała Ulatowskiego . Tym razem po akcji dwójki zawodników Rakowa Pawła Kowalczyka i Tomasza Foszmańczyka, niestety zabrakło wykończenia.

Momentami częstochowianie prezentowali się lepiej od bełchatowian, ale to ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Gdy wszyscy zgromadzeni na stadionie kibice myśleli, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, decydującą akcje jak się później okazało przeprowadzili podopieczni Rafała Ulatowskiego.

W 87 minucie gry bardzo ładnym podaniem popisał się Jakub Tosik , do którego dopadł reprezentant Polski i strzelec czterech goli w ekstraklasie Dawid Nowak i w pojedynku ” oko w oko ” pokonał Cezarego Siwego.

W składzie Rakowa wystąpili praktycznie wszyscy piłkarze zabrani na to spotkanie, opróc Miłosza Bieleckiego i Mateusza Bukowca którzy narzekają na drobne urazy.W drużynie Rakowa Częstochowa z bardzo dobrej strony pokazał się nowo pozyskany z Sandecji Nowy Sącz, Mateusz Orzechowski oraz testowany zawodnik Pogoni Kamyk Robert Wosiewicz. Swój debiut zaliczył także drugi nabytek Rakowa, Rafał Staśkiewicz . Od 25 stycznia do 4 lutego, częstochowski Raków będzie przebywał na zgrupowaniu w Dzierżoniowie, gdzie 31 stycznia rozegra mecz towarzyski z trzecioligowym Górnikiem Polkowice. Po zgrupowaniu, częstochowianie mają zaplanowane kolejne mecze towarzyskie. 7 lutego spotkają się z ŁKS-em Łódź. Miejsce tego spotkania nie zostało jeszcze ustalone.

Grano 3×30 minut.

24 stycznia, 2009 roku, Bełchatów.

PGE GKS Bełchatów Raków Częstochowa 1:0.
Gol dla PGE GKS-u Bełchatów: Nowak (87′).

Sędzia główny: Grzegorz Muskała (Piotrków Trybunalski)
Żółte kartki: Marciniak, Ujek – Staśkiewicz.
Widzów: 90.

PGE GKS Bełchatów : Kozik (45′ Sapela) – Marciniak, Magdoń, Drzymont, Popek (45′ Klepczarek), Adamiec (45′ Janus), Gol ( 61 Kornacki), Tosik, Chwalibogowski, Ujek, Nowak.

Trener : Rafał Ulatowski.

Raków Częstochowa : Pyskaty (31′ Bruś) ( 61′ Siwy) – Kowalczyk, Jankowski (45′ Staśkiewicz), Żebrowski (61′ Nogal), Mastalerz ( 61′ Gerega), Rogalski ( Witczyk), Orzechowski (79′ M.Wróblewski), Lenartowski, T. Foszmańczyk (45′ Gliński), M. Wróblewski (31′ Korytkowski)( 71′ G. Sieradzki), Bański (61′ Wosiewicz).

Trener: Leszek Ojrzyński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *