Znamy już wiosenne plany rugbistów

Nadchodząca runda będzie zdecydowanie najintensywniejszym okresem w historii Rugby Clubu Częstochowa. W planach są dalsze starty w Polskiej Lidze Rugby 7 oraz Lidze Regionalnej. Jeśli wszytsko potoczy się zgodnie z planem działaczy, nasza drużyna pokaże się na wiosnę publiczności conajmniej 10 występów.

Priorytetem będą zmagania w Lidze Regionalnej, która swój start miała zeszłą jesienią. Naszych zawodników czekają rewanżowe pojedynki z drużynami z grupy Śląsko-Małopolskiej oraz dwa zaległe mecze z jesieni, które nie doszły do skutku z winy naszych przeciwników. Daje to razem sześć pojedynków, sposórd których cztery rozegrane zostaną w Częstochowie. Ich organizacja oraz możliwie duże rozreklamowanie wśród mieszkańcow miasta będzie dla RCC kolejnym ciekawym wyzwaniem.

Rugbiści nie zapomną także o popularnych „siódemkach”. Tu celem jest drugi z rzędu awans do finału rozgrywek, choć w tym roku będzie o niego dużo trudniej. Rywalizacja w czołówce bardzo się wyrównała, o awansie realnie może myśleć nawet 12 zespołów, stąd wiele potu na boisku będą musieli zostawić nasi zawodnicy aby powtórzyć sukces z zeszłego roku.

Kalendarz rozgrywek

28.03.09 – PLR7: Sochaczew

4/5.04.09 – Rugby Club Częstochowa – Juvenia Kraków (6. kolejka LR)
18/19.04.09 – Rugby Club Częstochowa – Koliber Sosnowiec (7. kolejka LR)

01.05.09 – Mistrzostwa Polski Rugby 7 (Sochaczew)
03.05.09 – PLR7: Zduńska Wola
10.05.09 – PLR7: Ruda Śląska
16/17.05.09 – Ruda Śląska – Rugby Club Częstochowa (9. kolejka LR)

06/07.06.09 – Rugby Club Częstochowa – Czarni Bytom (10. kolejka LR)

Oznaczenia:
Liga Regionalna (LR) – Rugby 15-osobowe
Polska Liga Rugby 7 (PLR7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *