Dla jednych koniec, dla drugich walka o utrzymanie.

Niestety nie sprawdził się optymistyczny scenariusz w ostatniej kolejce II Ligi Kobiet. Siatkarki SPSu zamiast o awans, po porażce z drużyną z Jawora zakończyły sezon na 5 miejscu. Drużyna AJD aby być spokojna ligowego bytu musiała liczyć na potknięcie BKS Bielsko Biała, niestety bielszczanki pewnie wygrały, a Częstochowiankę czeka bój o utrzymanie.

SPS aby awansować do pierwszej czwórki musiał wygrać. Niestety podopieczne trenerów Solskiego i Szlendaka uległy Olimpii 1:3. Tego drugiego poprosiliśmy o podsumowanie spotkania: Bardzo ciężko jest komentować taki mecz. Pojechaliśmy tam z założeniem walki o zwycięstwo, które dawało nam awans na czwarte miejsce w tabeli. Niestety udało nam się zrealizować tylko pierwszą część planu – zacięta walka toczyła się do ostatniej piłki. Jednak to nie wystarczyło, gospodynie okazały się bardziej konsekwentne i opanowane. W czwartym secie prowadziliśmy już 23:20 i wystarczyło postawić przysłowiową kropkę nad „i”, jednak zabrakło chłodnej głowy. Należy również dodać w jak ciężkiej sytuacji była nasza rozgrywająca Ola Stachowicz, dla której był to drugi mecz w tym dniu. Rano reprezentowała nasz klub w Mistrzostwach Śląska kadetek i mimo zmęczenia pięciosetowym pojedynkiem i długą podróżą do Jawora zagrała dobry mecz, za co należą jej się duże brawa – mówi trener. Niestety sezon ligowy dla nas już się zakończył, ale nie przestajemy trenować i podnosić swoich umiejętności. Niedługo rozpoczynają się rozgrywki akademickie, w których moim zdaniem jesteśmy w gronie faworytów do zdobycia medali na szczeblu krajowym.

AJD aby zakończyć sezon na 7 miejscu musiał liczyć na potknięcie BKSu. Niestety przeciwnikiem drużyny z Bielska był MOSiR II Mysłowice – przedostatnia drużyna w lidze. Padł łatwy do przewidzenia wynik i niestety Częstochowianka zagra o utrzymanie z MCKiS-em Jaworzno (do dwóch zwycięstw). Pierwszy mecz 28 lutego w ACS (ul. Dembińskiego 6), rewanż tydzień później w Jaworznie.

22 Kolejka
AJD Częstochowa – pauzuje
Gaudia Trzebnica – Politechnika Śląska 1:3 (26:24, 12:25, 15:25, 14:25)
MCKiS Jaworzno – WSH Płomień Sosnowiec 3:2
BKS II Bielsko Biała – MOSiR II Mysłowice 3:0 (25:22, 26:24, 25:20)
Olimpia Jawor – Politechnika Częstochowa 3:1 (23:25, 28:26, 25:13, 26:24)
SMS II Sosnowiec – PLKS Pszczyna 1:3 (20:25, 25:20, 17:25, 17:25)

Zobacz także:
Zasady play-off
Terminarz/wyniki
Tabela po rundzie zasadniczej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *