Grali Oldboye…

W niedzielę rozegrana została pierwsza seria spotkań w XV Halowym Turnieju Oldbojów o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Do tegorocznych rozgrywek zgłosiło sie 11 zespołów.

W pierwszym meczu turnieju zmierzyły się ze sobą zepoły Impuls i Mat. W bardzo zaciętym pojedynku kibice nie doczekali się bramek, a drużyny podzieliły się punktami.

Pół godziny później na boisko w Hali „Polonia” wybiegli zawodnicy Enion EnerGoSport i Fachowca. Fachowiec nie pozostawił cienia wątpliwości co do tego, która drużyna lepiej przygotowała się do zawodów i zdobywając 5 bramek, a nie tracąc żadnej pewnie zainkasował 3 punkty.

Trzeci pojedynek rozpoczął się w bardzo przyjaznej atmosferze. Widzowie zgromadzeni na trybunach głównej siedziby MOSiR Częstochowa szybko zorientowali się, że zawodnicy Irydionu Złoty Potok i Abstynenta znają się z czasów gry na dużym boisku. Im bliżej końca mecz stawał się jednak coraz bardziej zacięty. Było to spowodowane długo utrzymującym się remisem 1:1. Ostatecznie Abstynent przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę i pokonał Irydion Złoty Potok 2:1.

Ci, którzy opuścili Halę Polonia przed ostatnim meczem mają czego żałować. Z.C. Michaś zagrał przeciwko Baszcie Olsztyn. Rozpoczeło się od porwadzenia „cukierników”. Odpowiedź jaka przyszła ze strony Baszty wzbudziła podziw wszystkich. Bramka autorstwa Dariusza Sośnika była stanowczo najpiękniejszym trafieniem pierwszej serii spotkań. Uderzenie bez przyjęcia prostym podbiciem lewej nogi spowodowało, że nawet tak wytrawny bramkarz jak Rafał Kuczera był bezradny. Po tej bramce wydawało się, że Michaś również pozostaje pod wrażeniem Przed końcem spotkania zdołał się jednak pozbierać i zdobyć decydującą bramkę, która dała Michasiowi zwycięstwo 2:1.

Kolejne spotkania 28 lutego. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *