Puchar Polski: czas na Kędzierzyn

W środę w hali Polonia siatkarze AZS- u Częstochowa rozegrają mecz w ramach ćwierćfinałów Pucharu Polski. Tym razem zmierzą się z ZAKSĄ Kędzierzyn- Koźle. Przypomnijmy, iż ekipa spod Jasnej Góry w tym roku broni trofeum.

Po niezbyt udanym wyjeździe do Rzeszowa zawodnicy Radosława Panasa powrócą do swojej hali, aby walczyć o awans do półfinałów krajowego pucharu. W tamtym roku rozgrywki ułożyły się po myśli częstochowian, którzy zwyciężyli po zaciętym spotkaniu z Jastrzębskim Węglem. Tym razem trudności pojawiły się dużo wcześniej. O mały włos „akademików” zabrakło na tym szczeblu potyczek.

Wyeliminowaniu Częstochowy bliski był zespół Pamapolu Wieluń, który w pierwszym starciu gładko wygrał 3:0 i przejście dalej miał na wyciągnięcie ręki. Na szczęście dla zespołu częstochowskiego tak się nie stało. W rewanżu podopieczni trenera Panasa wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i odrobili 17- punktową stratę do przeciwnika, tym samym przechodząc dalej.

Środowy pojedynek będzie niezwykle trudny dla drużyny. Po przegranej z Resovią na ich drodze stanie bardzo mocna w tym sezonie ekipa Krzysztofa Stelmacha. Czy jego brat, Andrzej wraz ze swoimi młodszymi kolegami zdoła odnieść zwycięstwo i nadal liczyć się w walce o główną nagrodę ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *