Relacja LIVE ze sparingu: Raków Częstochowa – Polonia/Sparta Świdnica

Raków Częstochowa: Pyskaty- Kowalczyk, Jankowski, Ryś, Mastalerz, Orzechowski, Rogalski, Gliński, T.Foszmańczyk, Korytkowski, Bański.

Polonia/Sparta Świdnica: Molka-Bielski, Solarz, Sudoł, Kotlarz, Szczur, Woźniak, Goździejewski, Józefowicz, Filipczak, Kosztowniak.
Trener: Zbigniew Smółka.

Sędzia główny: Adam Bukowski ( Świdnica).

Rozpoczęcie meczu g.10:00

1′ Właśnie rozległ się pierwszy gwizdek na obiekcie dzierżoniowskiego OSiR-u.

3′ ataki Rakowa skutecznie rozbijane przez defensorów Polonii/ Sparty Świdnica.

7′ Po wykonaniu rzutu rożnego przez Filipczaka, piłka otarła się o poprzeczkę strzeżoną przez Pyskatego.

12′ Po centrze Filipczaka, główkował Kosztowniak ale wprost w ręce Pyskatego.

16′ Druga sytuacja bramkowa dla Polonii/ Sparty Świdnica. Józefowicz jednak zbyt lekko uderza tuż z za pola karnego na bramkę Rakowa. Pyskaty nie daje się jednak zaskoczyć.

25′ Mecz stał się wyrównany. Obydwie drużyny stwarzają groźne sytuacje bramkowe.

30′ Po centrze Goździejewskiego pierwszą bramkę w tym spotkaniu dla Polonii/Sparty Świdnica zdobył głową Marcin Józefowicz.

32′ Po stracie piłki przez Mastalerza na 15 metrze, do futbolówki dopadł Filipczak podał do Goździejewskiego a ten będąc w sytuacji ” oko w oko” z Pyskatym nie dał mu żadnych szans. 2:0 prowadzi Polonia/Sparta Śwdnica!

40′ Rogalski oddaje silny strzał z za pola karnego na bramkę Polonii/Sparty Świdnica lecz Molka odbija piłkę nogami.

45′ W tej właśnie chwili zakończyła się pierwsza część spotkania. Trwa pięcio minutowa przerwa, jaką ustalili obydwaj szkoleniowcy.

Już dziś pragniemy Państwa zaprosi na Relacje Live z sobotniego meczu kontrolnego: ŁKS Łódź – Raków Częstochowa g.11:00

II połowa:

46′ Sędzia główny dzisiejszego spotkania, Pan Adam Bukowski ze Świdnicy nakazał rozpocząć drugą część spotkania. W drużynie Polonii/Sparty Śwdnica za Molkę został wprowadzony bramkarz testowany rodem z Rosji, natomiast w Rakowie za Pyskatego wszedł Siwy a za Mastalerza, Gerega.

50′ Dwie zmiany w drużynie Rakowa: za Tomasza Foszmańczyka wszedł Wróblewski a za Piotra Bańskiego został wprowadzony na plac gry Wosiewicz.

56′ Dwie zmiany w Rakowie: za Glińskiego został wprowadzony Piotr Sieradzki a za Rogalskiego wszedł Witczyk. Okres przewagi na boisku w wykonaiu drużyny ze Świdnicy.

62′ Zmiana w Rakowie: za Rysia wchodzi Nogal.

65′ Zmaiana w Rakowie: za Kowalczyka został wprowadzony Mastalerz a w Polonii/Sparcie Świdnica za Kotlarza wszedł Łuczak.

70′ Za Orzechowskiego zostaje wprowadozny Ryś i w tej minucie mieliśmy zamieszanie w polu karnym lecz bez żadnych przykrych konsekwencji. Nadal na tablićy świetlnej stadionu w Dzierżoniowie wynik bez zmian.

W dzisiejszym spotkaniu z powodu urazów nie zagrają: Michał Bruś, Kamil Marczyk, Mateusz Zachara, Mateusz Bukowiec i Rafał Staśkiewicz.

75″ Dwie zmiany w drużynie Polonii/Sparty Świdnica: za Woźniaka wszedł Wieriuka a za Gożdziejewskiego, Urban. W tej minucie na bramkę Polonii strzełał z półobrotu Wróbleski.

80′ Składne akcje przeprowadzają śwdniczanie ale brakuje wykończenia, natomiast w grze Rakowa jest bardzo dużo niedokładności. Spotkaniu przygląda się trener GKS-u Katowice, Adam Nawałka.

82′ Miłosz Bielecki uderza w słupek bramki Polonii/Sparty Śwdnica. Na obiekt dzierżoniowskiego OSiR-u przybywa coraz więcej kibiców oczekujących na mecz towarzyski: Śląsk Wrocław – GKS Katowice.

83′ Spotkanie się wyrównało, natomiast po obiekcie krążą dwa radiowozy policyjne ponieważ organizatorzy spodziewają się przybycia licznej grupy sympatyków wrocławskiego Śląska.

90′ Arbiter główny dzisiejszego spotkania zakończył mecz. Był to ostatni akcent obozu w Dzierżoniowie. Po meczu zawodnicy Rakowa udają się na obiad po czym wyruszą w drogę powrotną do Częstochowy.