Rugby w częstochowskich szkołach!

W najbliższych dniach rugby poznać będą mogli uczniowie częstochowskich szkół średnich. To za sprawą akcji „Rugby w szkołach”, zaproponowanej niedawno przez Polski Związek Rugby. Do działania przeszli także członkowie naszego klubu, którzy zajmą się takim sposobem promocji sportu na terenie naszego miasta.

Owa promocja przybierze postać pokazowych lekcji w-f, prowadzonych – głównie dla klas sportowych – przez kilkuosobową reprezentację RC Częstochowa. Zawodnicy naszej drużyny przede wszystkim przedstawiać będą uczniom, na czym polega rugby, omówią reguły gry, jak i pokrótce opiszą działalność klubu i jego uczestnictwo w krajowych rozgrywkach. W miarę możliwości uczniowie będą włączani także w proste elementy dyscypliny.

W najbliższą środę rugbiści zagoszczą w Zespole Szkół Technicznych przy al. Jana Pawła II, zaś w czwartek i piątek pojawią się w dobrze znanym nam za sprawą użyczenia boiska do treningów w minionym roku ZS im. gen. W. Andersa. Na piątek zaplanowano także wizytę w liceum im. S. Żeromskiego.

Na początek rugby zawita więc do 3 szkół, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by idąc przykładem wyżej wymienionych, dołączyły do nich kolejne. Zapraszamy dyrekcje szkół do urozmaicenia sportowego życia swoich placówek, a tym samym zachęcania podopiecznych do aktywności fizycznej poprzez włączenie się do akcji „Rugby w szkołach”. Kontaktować się w tej sprawie z klubem można poprzez e-mail: klub@rcc.czest.pl, jak i telefonicznie z prezesem Mateuszem Nowakiem pod numerem 510-120-388.

Nic nie stoi także na przeszkodzie, by i uczniowie tych szkół, które nie znalazły się wśród powyższych namawiali swoich wuefistów do otwarcia sal gimnastycznych dla rugby…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *