Spokojna wygrana

Bez większych problemów Dromet pokonał Lotnika Wierzawice 83:69. Zwycięstwo Dromet przypieczętował bardzo dobrą grą w III kwarcie spotkania.

Częstochowianki od początku meczu starały się kontrolować przebieg wydarzeń i wypracować bezpieczną przewagę. Fantastycznie grała w tym czasie Katarzyna Hepner, która wraz z Lucyną Kotonowicz raz po raz punktowała rywalki. W ekipie Lotnika tylko Marlena Strojny podjęła rękawice i zdobyła 10 z 14 punktów swojego zespołu.

W II kwarcie gra przyjezdnych była już bardziej poukładana, a co za tym idzie skuteczna. To pozwoliło mozolnie odrabiać straty. Dwie celne trójki Alicji Gronowicz i cenne punkty Jessici Musijowskiej okazały się niewystarczające by objąć prowadzenie, ale wynik 36:31 mógł dawać nadzieję rywalkom.

Po przerwie Kotonowicz wybiła jednak Lotnikowi zwycięstwo z głowy. „Lucy” zdobyła w tej części meczu tyle samo punktów co cała drużyna gości (13). Swoje dołożyła także równo grająca Katarzyna Juchniewicz oraz przedzierająca się pod kosz Aleksandra Kupczak. Przed ostatnią częścią meczu Dromet prowadził 64:44.

Wystarczyło więc już tylko pilnować bezpiecznej przewagi i chociaż rywalki starały się jak mogły Dromet dopiął swego. W ekipie z Wierzawic punktowały bardzo dobrze Musijowska oraz Dominika Majkut i Kamila Kromka. Wszystkie te zawodniczki bardzo dobrze spisywały się na linii rzutów wolnych mimo, że publiczność domagała się skuchy. W końcówce spotkania bardzo dobrze zagrała Emilia Łaskowska, która oprócz pewnej ręki błysnęła także spokojem. Pomimo porażki w ostatniej kwarcie Dromet zasłużenie wygrał 83:69.

Częstochowianki wygrały ważny mecz, ale to nie jest jeszcze powód do wielkiej radości. Kluczowy dla zespołu będzie powrót Martyny Stasiuk. W dzisiejszym meczu bardzo ważne było wsparcie punktowe ze strony Hepner i Łaskowskiej. Nie bez znaczenia jest także aż 8 celnych rzutów za 3 punkty. Już wkrótce Dromet zmierzy się z liderem rozgrywek AZS MLKS Rzeszów.

Dromet AJD Częstochowa – Lotnik Wierzawice 83:69 (23:14; 13:17; 28:13; 19:25)

Dromet:
Kotonowicz 26(1), Juchniewicz 18(2), Hepner 13(3), Łaskowska 10(2), Kupczak 8, Dziegiedź 6, Motyl 2, Błażejczak 2, Kwiatek 0, Śliwakowska 0

Lotnik:
Musijowska 20(1), Strojny 12, Gronowicz 12(2), Majkut 11, Kromka 10, Kuras 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *