II Liga utrzymana !

Po raz pierwszy w tym sezonie pojedynek drużyny AJD Częstochowa i MCKiS Jaworzno zakończył się w mniej niż 5 setach. Stawką spotkania było bezpieczne pozostanie w II Lidze kobiet. Nasze siatkarki dzięki drugiemu zwycięstwu z rzędu zajęły 7 miejsce w tabeli.

Tym samym podopieczne Pawła Kapicy zakończyły już ligowy sezon. Mimo że siatkarki z Jaworzna zajmowały po rundzie zasadniczej ostatnie miejsce, Częstochowiance nigdy nie grało się z nimi łatwo. Świadczy o tym choćby rozegranie w 4 spotkaniach aż 19 setów.

Wydaje mi się że zagrałyśmy nieco lepiej niz. u siebie tydzień temu – mówi libero Katarzyna Bury grałyśmy dużo pewniej i kontrolowałyśmy swoja grę. Na pewno wynikało to również z tego ze znajdowałyśmy się przed tym meczem w lepszej sytuacji niz dziewczyny z Jaworzna (po pierwszym wygranym meczu). Pierwszy set zagrałyśmy dobrze, w drugim, w końcówce musiałyśmy gonić przeciwniczki ale dzięki dobrym zagrywka Oliwii Migoń udało się wygrać seta do 23. W trzeciej partii niestety było juz nieco gorzej – miałyśmy spore problemy z odbiorem zagrywki co sprawiło że jaworzanki uciekły nam i nie oddały prowadzenia do końca tej odsłony meczu. Na szczęście w czwartym secie udało się od początku przejąć inicjatywę i utrzymać prowadzenie do końca. Po tym zwycięstwie i zakończeniu tegorocznego sezonu możemy odetchnąć już z ulgą.

MCKiS Jaworzno – AJD Częstochowa 1:3 (17:25, 23:25, 25:21, 19:25)

AJD: Radoń, Pietroczuk, Krzyżanowska, Migoń, Siuda, Duczmal, Bury (l) – Maciejewska, Kutak, Golis, Kokoszczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *