Po Mistrzostwach i o badmintonie słów kilka

W zakończonych w niedzielę finałach Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Badmintonie wystąpił jedynie Maciej Ociepa z BKS Kolejarz Częstochowa, który nie sprostał faworytowi Maciejowi Kowalikowi z SKB Suwałki (12:21, 14:21). Pozostałe medale dla naszego Okręgu zdobyli: Maciej Ociepa – brązowy w grze podwójnej młodzieżowców, Paulina Gajos (MKS Dwójka Blachownia) w grze podwójnej kobiet oraz Paweł Pietryja (UKS Plesbad Pszczyna) w grze podwójnej juniorów.


W Mistrzostwach w obu kategoriach wystąpiło 160 zawodników z 35 Klubów. Najlepiej zaprezentowali się zawodnicy Technika Głubczyce, SKB Suwałki i Piasta Słupsk. Poziom Mistrzostw był bardzo wysoki. Nasi zawodnicy zaprezentowali się dobrze zdobywając cztery medale. Jest to lepszy wynik niż w zeszłorocznych mistrzostwach w Płocku, skąd wrócili bez medali.

Pozostał jedynie mały niedosyt, że nie udało się wygrać żadnej gry. W kategorii młodzieżowców wygrywali członkowie kadry narodowej szkoleni w Ośrodku Badmintona Polskiego Związku Badmintona w Warszawie. Naszym zawodnikom brakło niestety ogrania, które zawodnicy kadry narodowej mają, grając w zawodach międzynarodowych.
W kategorii juniorów również wygrywali zawodnicy kadry narodowej, startujący dwa tygodnie temu we Włoszech w Mistrzostwach Europy. Miejmy nadzieję, że dobry występ Maćka w Mistrzostwach zaowocuje powołaniem go do Kadry Narodowej i Ośrodka w Warszawie.

Od strony organizacyjnej zawody przebiegały sprawnie zgodnie z założonym harmonogramem. Opiekunowie ekip byli zadowoleni z pobytu w Częstochowie. Na niedzielnych finałach gościł Prezes Polskiego Związku Badmintona Michał Mirowski oraz członek Zarządu Wiesław Chrobot . Prezes na ręce Jarosława Ociepy złożył podziękowania za wzorową organizację Mistrzostw.

W celu popularyzacji badmintona (najszybszej gry z rakietami), Badmintonowi Klub Sportowy Kolejarz Częstochowa wystartuje w maju (23 lub 24) w turnieju eliminacyjnym do II ligi. Grupa miłośników tej dyscypliny znalazła sponsorów, dzięki którym jest możliwy start drużyny w lidze. Miejmy nadzieję, że naszej drużynie uda się awansować do tych rozgrywek.
Od 10 do 12 maja w Suchedniowie odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, na której wystąpi 14 zawodników naszego Okręgu. Częstochowę i Blachownię reprezentować będą: Kamil Korbel i Karolina Gajos (MKS Dwójka Blachownia), Piotr Suchanek, Sylwia Cipior, Martyna Romańska (LUKS Jedynka Częstochowa), Natalia Ociepa (UKS Olimpijczyk Częstochowa) oraz Dawid Gniatkowski (BKS Kolejarz Częstochowa)
13 czerwca na hali Polonia odbędą się Mistrzostwa Śląska Seniorów i Juniorów Młodszych. Będą to zawody kończące ten sezon.

za informacje o turnieju dziękujemy Jarosłowawi Ociepie (prezesowi ŚlOZBad)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *