Wygrać z finalistą Pucharu Polski!

Bez Arkadiusza Gołębia, ale z niezwykle bojowym nastawieniem przystąpi drużyna Rakowa Częstochowa do jutrzejszego spotkania z MKS-em Czarnymi Żagań.


To spotkanie zostanie rozegrane w ramach 23 kolejki spotkań o mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej. Częstochowianie do jutrzejszego spotkania przystąpią bez kluczowego środkowego obrońcy, Arkadiusza Gołębia. To konsekwencja czerwonej kartki otrzymanej tydzień temu w meczu z MKS-em Kluczbork. Zdaniem wielu obserwatorów niesłusznej, ale ostatecznie po wielu odwołaniach w Polskim Związku Piłki Nożnej, bez byłego zawodnika Podbeskidzia Bielsko- Biała, częstochowianie będą musieli sobie radzić jeszcze przez dwa spotkania wliczając to jutrzejsze i to piątkowe w Bydgoszczy z Zawiszą.

Drużyna Czarnych Żagań w jutrzejszym meczu także nie wystąpi w najsilniejszym składzie. Kilku podstawowych zawodników jest kontuzjowanych oraz kilku z jutrzejszego pojedynku wyeliminowały kartki.

Bilans spotkań Rakowa Częstochowa z Czarnymi Żagań jest niekorzystny dla czerwono – niebieskich, którzy na trzy rozegrane do tej pory mecze przegrali…wszystkie, strzelając tylko jednego gola. Tą bramkę zdobył Sebastian Kotyl w 2001 roku.

Historia spotkań:

23.09.2000: Raków Częstochowa – Czarni Żagań 0:3
03.05.2001 Czarni Żagań – Raków Częstochowa 6:1, bramka dla Rakowa: Sebastian Kotyl II.
23.08.2008 Czarni Żagań – Raków 2:0

Bilans: 0 zwycięstw, 0 remisów, trzy porażki. Bramki:1-11 na korzyść drużyny z Żagania.

Czarni Żagań – 43 lata temu ten zespół był na ustach wszystkich polskich kibiców. Wojskowy klub, który grał wtedy w lidze okręgowej, utarł nosa wielu uznanym drużynom (m.in. Wiśle Kraków i Polonii Bytom) i awansował do finału Pucharu Polski. Czarnych zatrzymał dopiero Górnik Zabrze, który na stadionie w Zielonej Górze wygrał 4:0.

Sobotnie spotkanie pomiędzy Rakowem Częstochowa i MKS-em Czarnymi Żagań rozpocznie się o godzinie 15:00 na Miejskim Stadionie Piłkarskim ” Raków” przy ulicy Limanowskiego 83. Bilety w cenach: 5 złotych ulgowy i 7 złotych normalny będą do nabycia w kasach stadionu przed samym meczem.
Kobiety( bez względu na wiek) oraz dzieci do lat 12 mają wstęp wolny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *