Drugie starcie tej wiosny częstochowian z Januszem Kudybą!

Po raz drugi tej wiosny przyjdzie się zmierzyć zespołowi Rakowa Częstochowa z drużyną prowadzoną przez trenera Janusza Kudybę.

I oczywiście nie chodzi tutaj o tą samą drużynę, którą prowadził Janusz Kudyba ale o inną. Otóż po raz pierwszy piłkarze Rakowa Częstochowa mieli okazję zmierzyć się z drużyną prowadzoną przez wyżej wymienionego trenera, 14 marca 2009 roku. Wtedy w Sosnowcu, częstochowianie pokonali ekipę trenowaną wówczas przez trenera Kudybę a było to Zagłębie 1:0, po golu zdobytym w 47 minucie gry przez Piotra Bańskiego. W tamtym spotkaniu Janusz Kudyba debiutował na trenerskiej ławce stadionu Ludowego.

Jak wiemy doskonale historia lubi się powtarzać i nie inaczej będzie tym razem jutro w Legnicy. Szkoleniowcem pierwszej drużyny legnickiej Miedzi 27 kwietnia 2009 roku został… Janusz Kudyba i tak jak to miało miejsce 14 marca tego roku, po raz drugi w rundzie wiosennej meczem z Rakowem Częstochowa zadebiutuje na trenerskiej ławce ale tym razem na stadionie im. Orła Białego w Legnicy by prowadzić tamtejszą Miedź.

Oczywiście, aby historia w pełni powtórzyła się z marca bieżącego roku, jutro częstochowianie muszą wygrać z Miedzią na wyjeździe i to przynajmniej w stosunku bramkowym 1:0. Tym samym po raz kolejny będą mieli okazję troszkę „popsuć” debiut trenerski temu szkoleniowcowi.

Na pewno nie będzie to zadanie łatwe do wykonania, bowiem gospodarze jutrzejszego spotkania heroicznie bronią się przed spadkiem do trzeciej ligi. Zajmują bowiem po 27 rozegranych kolejkach, 15 lokatę tracąc do miejsca dającego grę w barażach, tylko jeden punkt a do miejsca gwarantującego utrzymanie się w tej klasie rozgrywkowej aż dwanaście!

„ Nowa miotła” na trenerskiej ławce Miedzi ma za zadanie utrzymać ten zespół w gronie drugoligowców a zapewne pierwszym krokiem do tego celu może być pokonanie drużyny Rakowa. Natomiast zespół Rakowa po ostatnich zawirowaniach w klubie i wyjaśnieniu sobie prawie wszystkich spornych kwestii dotyczących sytuacji zarówno organizacyjnej jak i finansowej wyjechał dziś krótko przed godziną 13:00 z Miejskiego Stadionu Piłkarskiego przy Limanowskiego 83 do Legnicy. W autokarze nie znaleźli się kontuzjowani : Maksymilian Rogalski, który ma złamaną kość śródstopia oraz Piotr Bański, który ciągle narzeka na uraz kolana. Pozostali są w pełnej dyspozycji trenera Leszka Ojrzyńskiego i w pełni gotowi do walki o zwycięstwo w jutrzejszym meczu.

Bezpośrednią relację live ze spotkania Miedzi Legnica z Rakowem Częstochowa przeprowadzi . Początek naszej relacji w sobotę 2 maja od godziny 17:00. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Tak było jesienią 2008 roku:

20.09.2008 roku: Raków Częstochowa – Miedź Legnica 4:2, gole dla Rakowa w tamtym spotkaniu strzelali: Artur Lenartowski 1’, Piotr Bański 36’, Mateusz Zachara 44’, Mateusz Bukowiec 88’(k), Bramki dla Miedzi strzelili: Patryk Musiałowski 42’ i Michał Ilków- Gołąb w 59’. Tamto spotkanie przy Limanowskiego 83 oglądało 1500 widzów.

Spotkanie pomiędzy Miedzią Legnica i Rakowem Częstochowa zostanie rozegrane w sobotę 2 maja o godzinie 17:00 na stadionie im. Orła Białego w Legnicy. Stadion posiada 6.200 miejsc i wszystkie są siedzące. Brak jest natomiast oświetlenia. Stadion mieści się przy Al. Orła Białego 1 w Legnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *