MVP dla Piotra Morawskiego

Piotr Morawski został wybrany najlepszym zawodnikiem Okręgowej Ligi Koszykówki. Najlepiej broniącym zawodnikiem wybrano Przemysława Ociepę, za największy postęp nagrodzono Mateusza Sośniaka, a najlepszym debiutantem został Michał Piotrowicz.

W głosowaniu wzięło udział 11 osób. 8 głosów oddano w imieniu drużyn, 2 głosy oddali sędziowie, a 1 głos przysługiwał redakcji. W żadnej sytuacji nie było problemu z równą liczbą głosów. Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy poświęcili swój czas na udział w głosowaniu.

MVP – Piotr Morawski (Polonia Poraj)

Lider Polonii Poraj otrzymał ponad połowę głosów i jednogłośnie został wybrany na najlepszego zawodnika ligi. Po raz kolejny poprowadził swój zespół do mistrzostwa. Nie tylko jest najlepszym strzelcem Polonii, ale także liderem z prawdziwego zdarzenia.

2. miejsce: Michał Nowak (Jura Park)

Wyróżnieni: Michał Skalik (Mustaf) Michał Borkowski (Mad Max)

Najlepiej broniący – Przemysław Ociepa (Politechnika)

Popularny „Ciapek” zdeklasował konkurentów w tej kategorii. Ociepa skutecznie uprzykrzał życie wszystkim czołowym strzelcom ligi. Nieustępliwy i twardy w obronie rozgrywający był kluczową postacią w zespole Politechniki.

2. miejsce: Paddy Owusu (Mustaf)

Wyróżnieni: Michał Skalik (Mustaf), Michał Nowak (Jura Park), Michał Nalewajka (Polonia)

Najlepszy debiutant – Michał Piotrowicz (Politechnika)

Politechnika zgłosiła się do OLK po roku gry w lidze amatorskiej. 4. miejsce to ogromny sukces drużyny, która z meczu na mecz grała co raz lepiej. Drużyna wniosła do ligi kilku debiutantów, a najlepszym z nich okazał się Piotrowicz. „Majkel” to pewny punkt Politechniki i świetny strzelec o czym przekonało się w tym sezonie kilku rywali.

2. miejsce: Adrian Kozioł (Politechnika)

Wyróżnieni: Mateusz Guliński (Żeromski), Jakub Ujma (Polonia), Michał Borkowski (Mad Max)

Największy postęp – Mateusz Sośniak (Mad Max)

Przed rokiem grał w drużynie Sportowca Częstochowa. W tym roku pod okiem Mikołaja Ładniaka poczynił wyraźne postępy. „Świstak” ma nazwisko, które w Częstochowie zobowiązuje do odpowiedniej gry i jeżeli wciąż będzie się rozwijał w takim tempie to być może pójdzie w ślady wujka.

2. miejsce: Przemysław Ociepa (Politechnika)

Wyróżnieni: Mateusz Tomżyński (Mad Max), Marek Banasiak (Politechnika), Bartek Gaworski (Politechnika), Rafał Nowak (Kłobuck)

Najlepsza drużyna sezonu:

1. Piotr Morawski (Polonia)
2. Michał Skalik (Mustaf)
3. Michał Nowak (Jura Park)
4. Paweł Gałka (Polonia)
5. Wojciech Konieczny (Mustaf)

Nie było wątpliwości co do pierwszej trójki. Większość głosujących widziała tych zawodników razem na parkiecie. Na pozycjach podkoszowych jednym głosem wygrali Paweł Gałka i Wojciech Konieczny. Czterech z tych zawodników wystąpiło w finale ligi.

Druga drużyna sezonu:

1. Bartek Gaworski (Politechnika)
2. Michał Borkowski (Mad Max)
3. Darek Dędek (Kłobuck)
4. Paddy Owusu (Mustaf)
5. Marek Banasiak (Politechnika)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *