„Poloniści” na Limanowskiego!

Już jutro kolejne spotkanie przed własną publicznością rozegra drużyna Rakowa Częstochowa. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Leszka Ojrzyńskiego , będzie zajmująca aktualnie szesnastą lokatę w drugoligowej hierarchii, Polonia Słubice.

Jutrzejsi rywale częstochowian na swoim koncie w 29 kolejkach spotkań uzbierali tylko 25 punktów i aktualnie zajmują trzecią od końca lokatę, tracąc do miejsca gwarantującego grę w barażach aż osiem punktów. Słubiczanie mają już tylko matematyczne szanse na to, aby się znaleźć wśród zespołów, które będą walczyły w barażach o utrzymanie się w tej klasie rozgrywkowej.

Na boiskach przeciwnika, zespół spod polsko – niemieckiej granicy w tym sezonie wygrał tylko dwa razy: z Elaną Toruń: (2:1), 8 października ubiegłego roku i z Zagłębiem Sosnowiec również (2:1), 28 marca tego roku.

Jak w spotkaniu z niżej notowanym rywalem zaprezentuje się Raków? Czy podobnie jak w meczu u siebie z Jarotą Jarocin, rozegranym 25 kwietnia, kiedy przegrali (1:2), czy jak w spotkaniu chociażby wyjazdowym z Pogonią Szczecin i wygranym (2:1)?

W dzisiejszych zajęciach treningowych udział wzięli wszyscy zawodnicy z kadry pierwszego zespołu. Do treningów ale jeszcze indywidualnych powrócił już Adrian Pluta ale Jego występ w jutrzejszym spotkaniu jest jeszcze wykluczony. Troszkę inaczej ma się sprawa z Piotrem Bańskim . Co prawda w niedzielnym spotkaniu z Elaną Toruń znalazł się On już na ławce rezerwowych ale w dzisiejszych zajęciach treningowych pracował wspólnie tylko z asystentem trenera Leszka Ojrzyńskiego, Andrzejem Wróblewskim . Trenował On na mniejszych obrotach niż pozostali koledzy z zespołu. Duży nacisk podczas dzisiejszych zajęć treningowych szkoleniowiec Rakowa położył na stałe fragmenty gry.

Pod znakiem zapytania stoi w jutrzejszym meczu występ Konrada Geregi , który w poprzednim spotkaniu z Elaną Toruń doznał urazu. Jego występ w środowym spotkaniu ze słubiczanami, trener Andrzej Wróblewski ocenił na 50/50.

Tak było jesienią 2008 roku:
04.10.2008: MKS Polonia Słubice – Raków Częstochowa 1:2, gole w tamtym spotkaniu dla Rakowa strzelali: Mateusz Bukowiec 64’(k), Tomasz Foszmańczyk 72’. Tamten mecz oglądało w Słubicach 200 widzów.

Mecz Rakowa Częstochowa z Polonią Słubice odbędzie się w środę 13 maja o godzinie 16:00 na na Miejskim Stadionie Piłkarskim „ Raków” przy Limanowskiego 83. Bilety w cenach: 7 złotych normalny i 5 złotych ulgowy będą do nabycia w kasach stadionu Rakowa przed samym meczem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *