Czwartą rundę czas zacząć! Czy Pedersen pokaże na co go stać?

Tradycyjnie już sobotni wieczór dla sympatyków sportu żużlowego stać będzie pod znakiem cyklu Grand Prix. Areną czwartej rundy batalii o tytuł najlepszego zawodnika globu będzie Parken, znajdujący się w stolicy Danii. Jak poradzą sobie liderzy Włókniarza Częstochowa? Czy Emil Sajfutdinov znów zaskoczy publiczność? Czy ujrzymy Polaka w biegu finałowym? Na te i inne pytania odpowiedź poznamy już jutro…


Wściekły „Lew” w natarciu
Dokładnie tak powiedzieć można o Nicki Pedersenie. Podczas ostatniej rundy GP Duńczyk został wykluczony z biegu finałowego po starciu z rewelacją tegorocznego cyklu- Emilem Sajfutdinovem. Zdaniem wielu decyzja sędziego była niesłuszna. Rzecz jasna ich opinię podzielał sam zawodnik, znany ze swego temperamentu… Wściekły Pedersen chcąc dać upust emocjom zdemolował pół swojego boksu. Na jego nieszczęście poważnie uszkodził dłoń w „starciu” z monitorem. Mimo kontuzji kości śródręcza -aktualny nadal- mistrz świata nie zamierza odpuścić. Tym samym „Power” ma zamiar po raz pierwszy w tym sezonie święcić tryumf w Grand Prix, dodajmy że przed własną publicznością. Pedersen obecnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli, jego strata do liderującego Jasona Crumpa wynosi 18 punktów.

Czy Hancock się podniesie?
Wiele do udowodnienia ma również Greg Hancock, bowiem Amerykanin w poprzedniej eliminacji zajął dopiero czternastą pozycję. Natomiast zaledwie 5-punktowy dorobek pozostawia wiele do życzenia. Przed sobotnim turniejem wyższe notowania według bukmacherów mają jedynie Crump, Pedersen oraz Sajfutdinov. Przypomnijmy, iż „Herbie” zajmuje szóstą lokatę w klasyfikacji przejściowej.

Kto stanie na drodze zawodników Włókniarza?
Tradycją w tym sezonie stało się, iż największy respekt wśród rywali budzą Jason Crump i Emil Sajfutdinov. Pierwszy z nich jest liderem klasyfikacji generalnej, natomiast drugi już dwukrotnie stał na najwyższym stopniu podium. Z całą pewnością należy również pamiętać o zeszłorocznym zwycięzcy- Tomaszu Gollobie. Chrapkę na dobre miejsce powinien mieć również trzeci jak do tej pory Andreas Jonsson.

Lista startowa:
1. Sebastian Ułamek (Polska)
2. Hans Andersen (Dania)
3. Emil Sajfutdinov (Rosja)
4. Tomasz Gollob (Polska)
5. Jason Crump (Australia)
6. Fredrik Lindgren (Szwecja)
7. Chris Harris (Wielka Brytania)
8. Grzegorz Walasek (Polska)
9. Andreas Jonsson (Szwecja)
10. Greg Hancock (USA)
11. Niels Kristian Iversen (Dania)
12. Rune Holta (Polska)
13. Leigh Adams (Australia)
14. Kenneth Bjerre (Dania)
15. Nicki Pedersen (Dania)
16. Scott Nicholls (Wielka Brytania)

Rezerwowi:
17. Patrick Hougaard (Dania)
18. Nicolai Klindt (Dania)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *