GP Wielkiej Brytanii: Nicki się przełamie, a może Greg pójdzie za ciosem?

Dziś w Cardiff odbędzie się kolejna runda Grand Prix. W zeszłym roku na Millenium Stadium wygrał Jason Crump. W tym roku także jest głównym faworytem, lecz będzie miał trudne zadanie. Na drodze stanąć mogą mu zawodnicy broniący barw Włókniarza Częstochowa w lidze polskiej Greg Hancock oraz Nicki Pedersen, nie mają zamiaru odpuścić i chcą wygrać za wszelką cenę. Do tego punkty odbierać może inny „Lew” Tai Woffinden.

W tym roku o dużym pechu w Grand Prix może mówić Nicki Pedersen, który zmaga się z kontuzjami i problemami sprzętowymi. Duńczyk potwierdza, że wszystkie kłopoty ma już za sobą i zamierza obronić tytuł Mistrza Świata. To zadanie będzie niezwykle trudne, ponieważ Nicki zajmuje dopiero piąte miejsce w generalnej klasyfikacji.

Greg Hancock obecnie zajmuje czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej. Popularny „Herbi” w tym sezonie nie spisuje się najlepiej, ale jeżeli przychodzi „moment prawdy” naprawdę potrafi walczyć i wygrywać. Amerykanin traci do lidera 28 „oczek”.

Tai Woffinden w Cardiff będzie pełnił funkcje pierwszego rezerwowego. Jak sam potwierdza nie jest to łatwe zadanie, bo nie wiadomo kiedy będzie trzeba wyjechać na tor. „Woffy” przegrał walkę o „Dziką Kartę” z byłym zawodnikiem Włókniarza – Edwardem Kennettem.

Lista startowa:
1. Emil Sajfutdinov (Rosja)
2. Nicki Pedersen (Dania)
3. Kenneth Bjerre (Dania)
4. Rune Holta (Polska)
5. Scott Nicholls (Wielka Brytania)
6. Fredrik Lindgren (Szwecja)
7. Greg Hancock (USA)
8. Hans Andersen (Dania)
9. Sebastian Ułamek (Polska)
10. Andreas Jonsson (Szwecja)
11. Tomasz Gollob (Polska)
12. Edward Kennett (Wielka Brytania)
13. Chris Harris (Wielka Brytania)
14. Grzegorz Walasek (Polska)
15. Jason Crump (Australia)
16. Leigh Adams (Australia)

17. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
18. Simon Stead (Wielka Brytania)

Zawody rozpoczynają się o godzinie 18:00 i będą transmitowane przez Canal +.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *