Kolejna ligowa reforma?

PRZEGLĄD PRASY Możliwe, że już wkrótce w II lidze zniknie podział na grupy. Nad takim pomysłem zastanawia się Grzegorz Lato.

Bałagan licencyjny trwa, a w całym kraju wiele klubów nie wie, w której zagra lidze. Chociaż najgłośniej jest o zamieszaniu w Ekstraklasie na niższym szczeblu także są kłopoty organizacyjne. – Im niżej tym gorzej. Będzie ciężko o licencje dla wszystkich z I i II ligi. Wszyscy myślą, że jakoś to będzie – mówi Grzegorz Lato w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. – Nie będzie! – Dodaje stanowczo i przedstawia zaskakującą wizję. – Myślimy, żeby zamiast dwóch 18-zespołowych grup II ligi zrobić jedną – zapowiada Lato.

Co to oznacza? Niewykluczone, że kibiców czeka kolejna reforma rozgrywek. Robienie porządku może więc spowodować jeszcze większy bałagan. W przyszłym sezonie II liga wciąż podzielona będzie na Wschód i Zachód, ale mogą zmienić się reguły awansów i spadków. Gdyby PZPN chciał połączyć obie ligi mógłby, albo zdecydować o spadku połowy drużyn w przyszłym sezonie, albo surowo karać niedociągnięcia licencyjne i karnymi degradacjami doprowadzić do redukcji liczby zespołów na szczeblu II ligi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *