Mistrzostwa Śląska Seniorów i Juniorów Młodszych w badmintonie

W dniu 13.06.09 na hali Polonia w Częstochowie odbyły się Mistrzostwa Śląska Seniorów i Juniorów Młodszych w badmintonie. Były to zawody kończące sezon 2008/2009. Bardzo dobrze w zawodach zaprezentowali się zawodnicy z Częstochowskich klubów.

Zawody seniorów zdominowali zawodnicy BKS Kolejarz Częstochowa i MKS Dwójka Blachownia. Grę pojedynczą mężczyzn wygrał Maciej Ociepa pokonując w finale Pawła Pietryję z UKS Plesbad Pszczyna 21/13, 21/15. Trzecie miejsca zajęli również zawodnicy Kolejarza Częstochowa Marcin Ociepa i Adam Sowa. Finał gry podwójnej mężczyzn był wewnętrzną sprawą zawodników męczy Częstochowy męczy nim praz Marcin Ociepa/Paweł Popenda ograli po trzech zaciętych setach Macieja Ociepę/Adama Sowę 21/15, 19/21, 21/12.

Trzecim triumfem zawodników Kolejarza było zwycięstwo pary mieszanej Rafał Knapik/Marta Wójcie, którzy ograli parę z Katowic Korneliusz Koptoń/Patrycja Goc 21/10, 21/17. Pozostałe dwie gry w seniorach to dominacja zawodniczek MKS Dwójka Blachownia, Pauliny Gajom i Danuty Korbel. Ta pierwsza wygrała grę pojedynczą pokonując swoją koleżankę 18/21, 21/15, 21/15 a wspólnie wygrały grę podwójną zwyciężając parę z UKS Energii Lubliniec Barbarę Jaskólską/ Sonię Wachowską21/19, 21/17.

W kategorii juniorów młodszych naszym zawodnikom udało się wygrać w dwóch grach. Piotr Sucharek z LUKS Jedynka Częstochowa zwyciężył w grze pojedynczej pokonując Wojciecha Szczegielniaka z Katowic 21/14, 21/14. Pozostali nasi zawodnicy dotarli do ¼ finału. Grę mieszaną wygrała para Dawid Gniatkowski/ Natalia Ociepa (Kolejarz Częstochowa, Olimpijczyk Częstochowa., którzy finał zwyciężyli parę z Lublińca Dawid Ziarniak/Patrycja Pradela 21/10, 21/11. Brązowy medal zdobyła para Filip Albrycht/Natalia Korbel z Blachowni.

W pozostałych trzech grach zwyciężali zawodnicy innych klubów. W grze pojedynczej dziewcząt Anna Goc (Kolejarz 24 Katowice) pokonała Weronikę Strąk (Plesbad Pszczyna) 21/19, 22/20. Brązowe medale zdobyły Sylwia Cipior (LUKS Jedynka Częstochowa) i Natalia Ociepa (UKS Olimpijczyk Częstochowa). W grze podwójnej para Goc/Strąk pokonały zawodniczki LUKS Jedynka Częstochowa Sylwię Cipior/ Martynę Romańską 21/10, 21/8. Brązowy medal zdobyła druga para Jedynki Częstochowa Katarzyna Mysłek/ Dagmara Romańska.

W zawodach wystartowało w sumie 54 zawodników z 8 Klubów Sportowych województwa Śląskiego. W celu wyłonienia Mistrzów rozegrano w sumie 69 pojedynków. Zawody odbyły się przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Marszałkowskiego Katowicach i MOSiR Częstochowa