„Victoria” na zakończenie!

W ostatniej kolejce sezonu 2008/2009 w drugiej lidze w grupie zachodniej, Raków Częstochowa pokonał drużynę Ślęzy Wrocław . Goście pięć dni wcześniej zapewnili sobie grę w barażach o awans do pierwszej ligi.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy już w piątej minucie objęli prowadzenie! Po podaniu Tomasza Foszmanczyka w idealnej sytuacji znalazł się Gliński , który nie zwykł marnować takich okazji i strzelił pierwszego gola dla Rakowa!

W 17 i 18 minucie dwukrotnie na listę strzelców mógł wpisać się bardzo aktywny dzisiaj Foszmańczyk ale w pierwszej próbie uderzał wysoko ponad bramką Ślęzy a w drugiej w pojedynku sam na sam ze Zdrojewskim strzelił tuż obok bramki.

W 28 minucie było już 1:1. Goście przeprowadzili jedną z nielicznych kontr po której wywalczyli rzut rożny. Po centrze z narożnika pola karnego i w potwornym zamieszaniu pod bramką gospodarzy i przy biernej postawie obrońców, gola dla Ślęzy zdobył Rejmer.

Bramka strzelona przez Ślęzę podziałała na Raków jak „płachta na byka”. Już w 37 minucie częstochowianie przeprowadzili klasyczną kontrę po której drugiego gola zdobył Zachara a asystę zaliczył… Pyskaty, który bardzo dalekim wybiciem aż pod pole karne przyjezdnych „ uruchomił „ popularnego „Zakiego”.

Nie minęło 420 sekund a Raków prowadził już 3:1.Na strzał z za pola karnego zdecydował się strzelec pierwszego gola, Gliński i piłka zatrzepotała w siatce przyjezdnych!

O drugiej połowie można tylko tyle napisać, że się odbyła i nie działo się w niej nic godnego uwagi, gole nie padły ale był jeden bardzo ważny aspekt spotkania. Otóż W 73 minucie po raz drugi w pierwszej drużynie Rakowa na boisku pojawił się Maciej Gajos oraz w 91 minucie w drużynie gospodarzy zadebiutował Grzegorz Sieradzki, który zmienił Mateusza Zacharę .

W swoim ostatnim spotkaniu w tym sezonie przed własną publicznością Raków pokonał Ślęzę Wrocław 3:1. Teraz przed częstochowianami niepewne dni. Najpierw spotkają się ostatnich zajęciach treningowych a później udadzą się na urlopy z których będą nasłuchiwać wieści z klubu, bowiem już 19 czerwca o godzinie 16:00 w siedzibie klubu przy Limanowskiego 83 odbędą się wybory nowego prezesa Rakowa oraz nowego zarządu od którego w głównej mierze będą zależeć decyzje co do przyszłości Rakowa, bowiem ponad połowie zawodnikom z podstawowego składu wygasają umowy.

Na tą chwilę jeszcze nie wiemy czy i jacy zawodnicy zostaną w drużynie, którzy nowi gracze wzmocnią skład Rakowa i czy zostanie trener Leszek Ojrzyński . Nie wiadomo też jak będzie wyglądała sprawa z ewentualnym okresem przygotowawczym, który jest zaplanowany. Wszystko będzie zależało od nowych władz i nowego prezesa.

My postaramy się na bieżąco informować o działaniach w klubie przy Limanowskiego 83.

5 czerwca 2009, Częstochowa

Raków Częstochowa PTS Ślęza Wrocław 3:1, (3:1)

Gole dla Rakowa: Bartosz Gliński- dwa: 6’ i 44’, Mateusz Zachara 37’. Gol dla Ślęzy: Jakub Rejmer:28’.

Sędzia główny: Grzegorz Pożarożczyk ( Lublin)

Żółte kartki: Mastalerz ( za faul), Gajos ( za faul).

Widzów: 1100.

Piłkarz meczu: Bartosz Gliński ( Raków Częstochowa).

Raków Częstochowa: Pyskaty- Gerega, Mastalerz, Jankowski, Żebrowski, Orzechowski, Bielecki (73’ Gajos), Lenartowski, Gliński (83’ Korytkowski), Zachara (90+1 G. Sieradzki), T.Foszmańczyk.

Rezerwowi: Siwy- P.Sieradzki, Nogal.

Trener: Leszek Ojrzyński.

PTS Ślęza Wrocław: Zdrojewski – Tarasiewicz, Pruchnicki, Wójcik, Kątny (78’Danek), Kowal (46’Szepeta), Zieliński, Piwowar (46’Brusiło), Lewandowski, Balicki, Rejmer.

Rezerwowi: Jędrysiak- Surmaczewski, Szewczyk, Rosiński.