Towarzysko z GKS-em Jastrzębie.

Już jutro trzeci mecz towarzyski podczas letnich przygotowań rozegrają piłkarze Rakowa Częstochowa.

Dla środowych rywali Rakowa, będzie to także trzecie spotkanie kontrolne podczas letniej przerwy. W poprzednich spotkaniach wygrali Oni z Odrą Wodzisław Śląski 4:2 po golach: Tomasza Copika, Bartosza Woźniaka, Jana Urbana i Artura Łacioka.

W drugim swoim spotkaniu towarzyskim jastrzębianie ulegli Ruchowi Chorzów 1:2. Jedynego gola dla podopiecznych trenera Jerzego Wyrobka strzelił wówczas Kamil Jadach.

GKS Jastrzębie wystąpił w tamtym spotkaniu w takim oto składzie: (I połowa) Jacek Widenka – Janusz Wrześniak, David Gill, Orhan Dumanjič, Mariusz Grzegorzewicz – Radek Janeček, Tomasz Copik, Artur Mościcki, Grzegorz Świenty – Krzysztof Kukulski, Jan Urban.

(II połowa): Paweł Zarzycki – Marek Malcher, Łukasz Piłatowski, Orhan Dumanjič, Kamil Duda (78′ Adrian Kopacz) – Bartosz Woźniak (83′ Bartosz Hajczuk), Konrad Kobyłecki, Michał Chrabąszcz, Szymon Cichecki (83’Daniel Romanowicz) – Tomasz Zieliński, Artur Łaciok (83′ Kamil Jadach).

W letnim okienku transferowym włodarze jastrzębskiego klubu pozyskali jak na razie tylko jednego zawodnika, którym jest napastnik poprzednio występujący w Przyszłości Rogów – Artur Łaciok.

Za częstochowianami także rozegrane dwa spotkania towarzyskie. W poprzednią sobotę ulegli Oni Odrze Wodzisław (1:5), jedynego gola strzelił wówczas Mateusz Zachara oraz przegrali z MKS-em Kluczbork 0:1. W obu tych meczach wystąpiło kilkunastu testowanych zawodników i tak samo będzie w środowe południe.

Mecz towarzyski pomiędzy GKS-em Jastrzębie Zdrój i Rakowem Częstochowa zostanie rozegrany w środę, 8 lipca o godzinie 11:00 na stadionie w jastrzębskiej dzielnicy Moszczenica . Stadion znajduje się przy ulicy Kościelnej.

W swoim drugim środowym meczu, drużyna Rakowa Częstochowa zmierzy się na własnym stadionie z LZS-em TOR-em Dobrzeń Wielki. Pojedynek rozpocznie się o godzinie 18:00 na płycie głównej stadionu przy Limanowskiego 83.