„Bank Informacji”: MLKS Unia Janikowo.

Już w sobotę drużyna Rakowa Częstochowa rozegra kolejne spotkanie w ramach rozgrywek drugiej ligi grupy zachodniej. Przeciwnikiem częstochowian przy Limanowskiego 83 będzie MLKS Unia Janikowo . Oto kilka informacji na temat tego przeciwnika.


MLKS „ Unia” Janikowo- polski klub piłkarski z siedzibą w Janikowie. Został założony w 1958 roku. Jego pełna nazwa to: Międzyzakładowy Ludowy Klub Sportowy „ Unia” Janikowo.

Barwy klubowe: biało-niebieskie.

Największe sukcesy Unii Janikowo w historii klubu:

Zajęcie drugiego miejsca w turnieju „ Polska kadra czeka” w 1986 roku.

Awans do IV Ligi w sezonie 1997/1998.

Awans do III Ligi w sezonie 1999/2000.

Zajęcie drugiego miejsca w turnieju „ Polska kadra czeka” w 2000 roku.

Występ w meczu barażowym o wejście do II ligi. Przeciwnikiem była drużyna Stasiak/KSZO Celsa Ostrowiec. Pierwsze spotkanie rozegrane w Janikowie 20 czerwca 2004, zakończyło się bezbramkowym remisem. Rewanż, tydzień później w Ostrowcu Świętokrzyskim, zakończył się porażką 0:2 drużyny z Janikowa. Spotkanie zostało rozegrane w sezonie 2003/2004.

Zajęcie drugiego miejsca w sezonie 2004/2005 w III lidze i zmierzenie się w barażach z trzynastą drużyną drugiej ligi – Piastem Gliwice. W pierwszym spotkaniu Unia wygrała u siebie 2:1, lecz w rewanżu zespół z Gliwic pokonał rywali 1:0 i okazał się lepszy w dwumeczu, dzięki czemu pozostał w drugiej lidze.

Unia Janikowo po raz trzeci zajęła drugie miejsce w tabeli III ligi grupy 2 w sezonie 2005/06 i stoczyła mecz barażowy w walce o II ligę. Przeciwnikiem janikowskiej drużyny była Polonia Bytom. Spotkanie w Janikowie zakończyło się bezbramkowym remisem (0:0), a w Bytomiu Unia Janikowo przegrała 1:0. Jednak w związku z nieprzystąpieniem zespołu Kanii Gostyń do rozgrywek II-ligowych, jej miejsce zajęła właśnie janikowska drużyna, która tym samym po raz pierwszy awansowała do II ligi.

W pierwszym historycznym sezonie w II lidze Unia zajęła spadkowe, 16 miejsce w tabeli. W związku z degradacjami drużyn związanych z aferą korupcyjną ostatecznie Unia rozegrała dwumecz barażowy z drużyną Warty Poznań (która zajęła 2 miejsce w swojej grupie III ligi). Wyniki meczów 1:1 w Poznaniu i 2:2 w Janikowie (na skutek gorszego wyniku na wyjeździe) ostatecznie zadecydowały o spadku Unii do III ligi. Całe zdarzenie miało miejsce w sezonie 2006/2007.

Zdobycie wicemistrzostwa 3 ligi. Unia wchodzi do nowej 2 ligi, grupy zachodniej. Unia była najlepszą drużyną w wiosennej rundzie, miała najlepszy dwumeczowy bilans ze wszystkimi drużynami z tabeli. Udane derby z TKP Elaną Toruń i Kujawiakiem Włocławek.

Ciekawostka:

Jeszcze nie tak dawno, bo w sezonie 2007/2008 asystentem pierwszego trenera w janikowskiej Unii, był były zawodnik Rakowa Częstochowa, Marcin Drajer. Opuścił On jednak drużynę Unii w sezonie 2008/2009 przenosząc się najpierw do Gromu Plewiska a od rundy jesiennej aktualnego sezonu występuje w drużynie KS 1920 Mosina.

Kadra MLKS Unii Janikowo na rundę jesienną sezonu 2009/2010:

Bramkarze: Rafał Jarzombek (89), Dawid Kożanowski (92), Michał Zawadzki (89).

Obrońcy: Marcin Bodnar (88), Marcin Brzykcy (87), Marcin Dettlaff (84), Maciej Galant (90), Szymon Gul (87), Paweł Ettinger (87), Bartosz Komsta (88), Krzysztof Michalak (87), Dariusz Patyna (89), Jakub Poznański (88).

Pomocnicy: Sebastian Hulisz (91), Filip Jagielski (91), Łukasz Kalinowski (83), Adam Lisiecki (92), Jacek Łukomski (78), Paweł Mądrzejewski (85), Mateusz Nowaczyk (86), Tomasz Wawrzyniak (90), Marcin Zaleski (92).

Napastnicy: Daniel Kędziora (92), Mateusz Kordowski (89), Marcin Krzywicki (86), Piotr Nowosielski (88), Piotr Ruszkul (85).

Trener: Zbigniew Kieżun
Dariusz Zarembski – II trener
Wiesław Słowiński – kierownik drużyny
Tomasz Dombek – masażysta

Przybyli:

Rafał Jarzombek – KS Przyszłość Rogów
Dawid Kozanowski- MKP Noteć Inowrocław
Michał Zawadzki –ŁKS Łódź SA (ME)
Marcin Bodnar – WKP Śląsk Wrocław SSA (ME)
Marcin Brzykcy – CKS Zdrój Ciechocinek
Marcin Dettlaff – ZKS Wisła Płock SA
Maciej Galant – MLKS Unia Janikowo (juniorzy)
Szymon Gul – KS Mieszko Gniezno
Paweł Ettinger – SP Zawisza Bydgoszcz
Dariusz Patyna- KS Cuiavia Inowrocław
Jakub Poznański – MGLKS Victoria Koronowo
Paweł Mądrzejewski – RKS Lech Rypin
Marcin Zaleski – SP Zawisza Bydgoszcz (juniorzy)
Daniel Kędziora – MLKS Unia Janikowo (juniorzy)
Mateusz Kordowski – BKS Chemik Bydgoszcz
Marcin Krzywicki – SP Zawisza Bydgoszcz
Piotr Ruszkul – OKS 1945 Olsztyn
Krzysztof Michalak – PGE GKS Bełchatów (ME)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *