Czołgi zatrzymał Mustafa

Do sporej niespodzianki doszło w meczu XII kolejki Okręgowej Ligi Koszykówki pomiędzy UKS „Mustaf” a UKS „Dwójka” Kamienica Polska. Faworyzowani gospodarze po raz drugi ulegli zespołowi z Kamienicy Polskiej, który ma chyba patent na zwycięstwa z Mustafem.

Usprawiedliwieniem słabszej postawy ekipy „Śliniaków” była nieobecność w ich szeregach Wojtka Koniecznego i Janka Poradomskiego oraz niedyspozycja Michała Dąbrowskiego, który grał z podwyższoną temperaturą. Jednak początek pojedynku nie zwiastował porażki teamu Cezarego Gajdy, gdyż Mustaf po dwóch „trójkach” w wykonaniu Kowala i Skały objął prowadzenie 6-2. Później udane akcje Czołgiego i Banana sprawiły, że to jednak goście dość wyraźnie wygrali I kwartę 11-19. W 5 minucie drugiej kwarty Mustaf dogonił rywali na jedno „oczko” 25-26, ale po kolejnym przestoju to Kamienica Polska schodziła do szatni z przewagą 4 punktów 32-36.

Trzecia kwarta to słaba skuteczność rzutowa i kolejne straty Mustafa, co skrzętnie wykorzystali gracze Kamila Pańczyka, powiększając przewagę do 6 punktów 43-49. Pościg miejscowych trwał całą ostatnią część gry i mógł zakończyć się powodzeniem, gdyż doszło do bardzo emocjonującej i nerwowej końcówki. Na minutę przed zakończeniem spotkania goście wygrywali 51-56, ale po niecelnych rzutach wolnych Wojtka Kulawika, kolejne trzy punkty dopisali na swoje konto gospodarze i było już tylko 54-56 dla „Dwójki”. Na 16 sekund przed ostatnią syreną piłka była w posiadaniu Mustafa i po przerwie na żądanie trenera Mustafa z linii środkowej boiska wyprowadzali ją gospodarze. Doszło do sporego zamieszania, w efekcie którego mieliśmy sytuację rzutu sędziowskiego, a strzałka wskazywała dla Kamienicy. Po szybkim taktycznym faulu rzuty wolne wykonywał Kamil Pańczyk. Wszystko było więc w rękach Czołgiego, gdyż za 2 sekundy kończył się czas gry. Czołgi wykazał się dużym opanowaniem pewnie wykonując oba rzuty i zapewniając w ten sposób zwycięstwo swojemu zespołowi i smutek w szeregach gospodarzy.

UKS „Mustaf” Częstochowa – UKS „Dwójka” Kamienica Polska 54-58 (11-19,21-17,11-13,11-9)

Mustaf: Skalik 23(3×3), Pęczak 14(3), Kowalski R. 5(1), Dąbrowski 4, Śmilgin 4, Owusu 2, Kulpa 2, Kowalik 0.

Dwójka: Pańczyk 16, Gałka 14, Barszcz 10(1), Kulawik 8, Borycki 4, Piech 4, Ciejpa 2, Bednarek 0, Bieniek 0.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *