Roszady kadrowe w Żarkach.

Zieloni Żarki powinni być znacznie mocniejsi niż w pierwszej rundzie. W drużynę wkomponowują się Gruszka, Rajca, Hampf i Gałęziok


Piłkarze Zielonych Żarki intensywnie przygotowują się do rundy rewanżowej czwartoligowych rozgrywek. Przed zespołem prowadzonym przez trenera Janusza Kościelnego trudna walka o utrzymanie się w lidze.

Jego ekipa rozpoczęła przygotowania 4 stycznia i trenuje pięć razy w tygodniu. W miniony wtorek Zieloni rozegrali pierwszy w tym roku sparing. Na sztucznym boisku Rakowa Częstochowa rozgromili Unię Kalety 7:0. Po dwie bramki strzelili Sebastian Gruszka i Mateusz Gawroński, a po jednej Szymon Przybyłka, Kamil Frukacz i Konrad Rajca.

– W moim odczuciu sparing był udany. Mieliśmy siarczysty mróz, ale warunki do gry były dobre – mówi trener Kościelny. – Bardzo dobre spotkanie rozegrał Sebastian Gruszka. Takich walecznych i skutecznych zawodników potrzebujemy. Poprawnie zaprezentował się też Konrad Rajca.

Po półrocznej przerwie powrócił do drużyny Tomasz Hampf. Przez ostatnie miesiące nie grał w żadnym zespole, bo praca na trzy zmiany kolidowała z treningami. Zmienił jednak pracę i postanowił wrócić do gry. – Nie da się ukryć, że pewne zaległości ma, bo nie grał przez pięć miesięcy. Jeżeli będzie się sumiennie przygotowywał do rundy wiosennej, jest jednak w stanie je nadrobić – twierdzi Kościelny. Z drużyną trenuje także defensywny pomocnik Wojciech Gałęziok. Wiele wskazuje, że Gruszka, Rajca, Hampf i Gałęziok pozyskania zostaną do Zielonych na zbliżającą się rundę. W klubie rozglądają się jednak za kolejnymi graczami. Szukają przede wszystkim obrońców i ofensywnych pomocników.

ZIELONI: I połowa: Poturalski – Gałęziok, Hampf, Rajca, Cupiał, Lamch M., Dorobisz, Wiklak, Frukacz, Gruszka S., Przybyłka. II połowa: Cogiel – Cichor, Dorobisz, Rajca, Nowak, Gawroński, Gałęziok, Wróbel, Szczepanek, Brodziński, Gruszka S.

Na sobotę Zieloni mają zaplanowany sparing z Pilicą Koniecpol. W kolejnych spotkaniach towarzyskich zmierzą się z Polonią Bytom, MLKS Woźniki, Szombierkami Bytom, Lotem Konopiska, Unią Rędziny, Orłem Nakło, Gwarkiem Ornontowice, Włodarem Częstochowa i Grunwaldem Halemba.

źródło: myszkow.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *